AKP medyası istismara cezasızlık için kolları sıvadı

AKP medyası istismara cezasızlık için kolları sıvadı

AKP'nin çocuk istismarında evlilikle cezasızlığın önünü açan önergesi büyük tepki çekerken, yandaş medya harekete geçti.

AKP'nin çocuk istismarında evlilikle cezasızlığın önünü açan önergesi büyük tepki çekerken, yandaş medya kolları sıvadı.

Başbakan Binali Yıldırım ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın çizdiği rota uyarınca önergeyi meşru ve masum göstermeye çalışan iktidar medyasında Akit ve Star gibi gazeteler ise saldırıya geçti.

Sabah, "Tecavüzcüye değil erken evlenene af" başlığıyla AKP'nin "erken evlenme" konusundaki kafa karışıklığını yansıtmayı sürdürdü. Haberin spotunda, Başbakan Yıldırım'ın düzenlemeye "açıklık getirdiği" öne sürüldü.

Milliyet, "Başbakandan talimat: Muhalefetle görüşün" başlığını kullandı ve Bekir Bozdağ'ın "Cebir, tehdit, hile varsa af yok" sözlerini öne çıkardı.

Star, "CHP tecavüze sarıldı" başlığıyla saldırgan tutum benimseyenlerdendi. Star'ın manşetinin üst başlığında "HDP çizgisine kayınca adı terör destekçisine çıkan CHP, eşi görülmemiş bir istismara kalkıştı" gibi enteresan ifadeler kullanıldı. Star'ın manşetinde "3 bin aile dram yaşıyor" dendi ve muhalefetin karalama kampanyası yürüttüğü iddia edildi.

Akit de "CHP aile düşmanı" manşetini kullandı. Akit'in alt başlığında "Eşcinsellerin hamiliğine soyunan CHP'nin tamamen aileyi korumak adına çıkarılan bir yasayı çarpıtması 'kirli zihniyetlerini bir defa daha gözler önüne serdiler' yorumlarına sebeb oldu" ifadesi yer oldu. (MEDYA SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 19 Kasım 2016 09:52
www.evrensel.net