18 Kasım 2016 23:21

CHP Kadın Kollarından Vahdettin İnce hakkında suç duyurusu

CHP Kocaeli Kadın Kolları, 13 yaşındaki kız çocuklarının evlendirilebileceğini savunan Vahdettin İnce hakkında suç duyurusunda bulundu.

Paylaş

CHP Kocaeli Kadın Kolları,  bir televizyon programında 13 yaşındaki kız çocuklarının evlendirilebileceğini savunan AKP milletvekili adayı, yazar Vahdettin İnce'nin hakkında Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Kocaeli Adliyesi'nde bir araya gelen CHP Kadın Kolları üyelerine CHP Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet ve Tahsin Tarhan ile Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer destek verdi.  CHP Kocaeli Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

"Adalet Bakanlığı'nın 2014 verilerine göre her ay Adli Tıp Kurumu'nda 650 çocuk cinsel istismarı vakası görülmektedir. Adliyede 4 tecavüz vakasından 1'i çocuktur. Vahdettin İnce 13 yaşındaki bir çocuğun evlendirilebileceğini söylerken, kendi hayatına da bu kadar rahat kararlar verebiliyor mu?  Vahdettin İnce'nin canlı yayında yaptığı çocuğun cinsel istismarı suçunu övmesi nedeniyle, kendisi hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunacağız."  

Fatma Kaplan Hürriyet de, "Vahdettin İnce'nin söylediği '13 yaşındaki çocuk evlendirilebilir' aşağılamasından, ahlaksızlığından, sapkınlığından ötürü, bu ahlaksız kişi hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz" diye konuştu.

Daha sonra CHP Kadın Kolları üyeleri adliye binasına girerek suç duyurusu dilekçelerini verdi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

‘Bunun aması, mazereti olmaz’

SONRAKİ HABER

Cannes Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa