18 Kasım 2016 19:12

Habertürk'e göre Siirt'te sıradan bir 'heyelan' yaşandı

Ciner Grubu'na ait Habertürk, Siirt'in Şirvan ilçesi Maden köyündeki faciayı ‘aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelen heyelan’ olarak sundu.

Paylaş

Siirt'in Şirvan ilçesi Maden köyünde şev kayması sonucu 4 işçinin hayatını kaybettiği, 12 işçinin ise enkaz altında kaldığı maden sahasının sahibi Ciner Grubu'na ait Habertürk, katliamı ‘aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelen heyelan’ olarak sundu. Park Elektrik KAP'a açıklama yapana kadar şirket adı belirtmeyen Habertürk, haberinde AFAD ve ilgili birimlerin arama ve kurtarma çalışmalarındaki zorlu çabalarını öne çıkardı.

Konuya ilişkin yağış nedeniyle heyelan yaşandığı tespitini AKP Siirt Milletvekili Yasin Aktay’ın görüşleriyle yineleyen gazete ve TV’nin İnternet sitelerinde, 16 işçinin enkaz altında kalması manşete değer görülmedi.

KİMİLERİ DE İŞ MAKİNALARININ DERDİNE DÜŞTÜ!

İşçilerin yaşamını yitirdiği, çok sayıda işçinin toprak altında kaldığı katliama ilişkin yine kimi basın kurumlarının servis ettiği haberler ikinci bir facia gibi...

Yeni Şafak gazetesinin haberi "Bazı işçiler ile 8 kamyon ve 3 iş makinesi toprak altında" ibaresiyle sunması tepki çekti. Doğan Haber Ajansı (DHA), Hürriyet gazetesi, T24 gibi kimi siteler de aynı spotla haberleri servis etti. Sosyal medya kullanıcıları bu paylaşımlara tepki gösterdi. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Yamanlar Cemevi'nin salonunda kepçelerle yıkım başladı

SONRAKİ HABER

CHP'den uluslararası Suriye konferansı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa