18 Kasım 2016 18:55

Köylüler: Aynı madende 3 ay önce de heyelan oldu

Siirt'in Şirvan İlçesine bağlı Maden Köyü'nde arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Köylüler madende 3 ay önce de heyelan yaşandığını söyledi.

Paylaş

Siirt'in Şirvan İlçesi'ne bağlı Maden Köyü'nde 3 işçinin hayatını kaybettiği heyelanda tonlarca kaya ve toprak altında kalan 13 işçinin kurtarılma çalışmaları devam ederken, köylüler aynı sahada 3 ay önce de heyelan olduğunu ve 3 kişinin hafif yaralandığını söyledi. 

  • Köylüler, 13 yıldır işletilen bakır madeninde heyelanın oluştuğu yerde bir yıl önce çatlakların görüldüğünü ve yetkilileri uyarmalarına rağmen önlem alınmadığını vurguladı

  • Madende toprak hareketlerini ölçen cihazın olay akşamı uyarı verdiğini ileri süren köylüler, heyelanın iki gün önceki şiddetli şiddetli yağmurdan kaynaklandığını sandıklarını söyledi.

  • Yakınları heyelan altında bulunan ailelerin bekleyişi devam ederken, çalışmaların toprak kayması riski nedeniyle dikkatlice yürütüldüğü belirtildi.

  • Bölgeye getirilen dinleme cihazları ile toprak altında bulunan işçilerin yaşayıp yaşamadığı ve yerlerinin tespiti için de çalışma yapıldığı öğrenildi.

  • Fotoğraflar DHA

ÖNCEKİ HABER

Yıldırım'dan eleştirilere 'İftira' yanıtı

SONRAKİ HABER

Aliağa Emek ve Barış Şenlikleri'nde emek mücadelesi öne çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa