18 Kasım 2016 13:50

Yıldırım'dan eleştirilere 'İftira' yanıtı

Başbakan Binali Yıldırım, cinsel istismar düzenlemesine yönelik eleştirilere 'Tamamen gerçekdışı, iftira' dedi.

Paylaş

Başbakan Binali Yıldırım, AKP'nin cinsel istismar faillerinin cezasına erteleme getiren düzenlemesine ilişkin eleştirilere 'Tamamen gerçekdışı bir iftira' dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, cinsel istismar düzenlemesine ilişkin "Tamamen gerçekdışı bir iftira. Baba hapse giriyor, çocuklar ve anne yalnız kalıyor. Ucuz bir istismar aracı olarak kullanılıyor. Bu tecavüze af değildir" ifadelerini kullandı.

Yıldırım'ın sözleri şöyle:

"Tekilde üç bin aile olduğu tespit edildi, bir seferliğine bu mağduriyetin giderilmesine yönelik bir çalışmadır. Esasen seçim kampanyalarında hem CHP’lilerin hem MHP’lilerin hem AK Partililerin önüne gelen en büyük sorun. Herkes de bu sorunu çözmek için söz vermişti. Maalesef CHP ucuz bir istismar amacı olarak kullanmaya kalktı ama her şey ortada. Bu bir tecavüze af değildir. Tecavüze en ağır cezayı AK Parti getirdi, 2007 yılında 8 yıl, 2014 yılında da 16 yıl ceza getirildi.

Bundan böyle bu şekilde evlenmeler olursa hiçbir şekilde müdahale edilmeyecek. Ama geçmişte yaşı tutmayanların evlenmesi sonucu aile dağılmış. Çocuklar perişan, baba içerde. Bir seferliğine mahsus olmak üzere 3 bin ailenin mağduriyeti gideriliyor. Ama CHP her zaman yaptığı gibi çarpıtma, sapıtma ve saptırmaya yönelik faaliyetlerinden ibaret olay bu." (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘İnsan hakları ve hukuka mühür vurulamaz’

SONRAKİ HABER

Gezi davası görülüyor: Davada sona gelindi, kararın bugün açıklanması bekleniyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...