17 Kasım 2016 20:08

CHP Adana Milletvekili Türkmen: Ortak cephede buluşulmalı

Adana'da her akşam yapılan eylemde CHP Adana milletvekili Elif Doğan Türkmen de konuştu.

Paylaş

KESK Adana Şubeler Platformu'nun her akşam Atatürk Parkı'nda ihraç, açığa almalar ve OHAL'e karşı yaptığı eylemde konuşan CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, "Demokrasiden yana olanlar ortak bir cephede buluşmalı" dedi. 

Adana'da KESK Şubeler Platformu tarafından düzenlenen eylemde bu akşam ihraç edilen eğitim emekçisi Seher Kılıç'ın doğum günü kutlandı. Kutlama için teşekkür eden Kılıç, moral bozmadan mücadeleye devam edeceklerini dile getirdi. 

Eylemde konuşan CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen da, AKP'ye karşı demokrasiden yana olanların ortak cephede bir araya gelmesi gerektiğine dikkat çekti. 

'ANKARA KATLİAMINDA ADI GEÇEN DERNEKLER KAPATILMADI'

Faaliyetleri durdurulan Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) adına konuşan Sevil Aracı, OHAL kapsamında kapatılan derneklerin, kadın, çocuk ve insan hakları mücadelesi veren dernekler olduğunu dile getirerek, Ankara katliamında adı geçen derneklerin kapatılan dernekler arasında olmadığına dikkat çekti. Aracı, ÇHD'li avukatlar olarak haksızlığa uğrayanların yanında olmaya devam edeceklerini ifade etti. (Adana/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Clinton: Ülkeniz için savaşmaktan vazgeçmeyin

SONRAKİ HABER

‘Kültür Bakanlığı Erdoğan ve Alpay için devrede olmalı’

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...