18 Kasım 2016 01:08

CHP Adana Milletvekili Türkmen: Ortak cephede buluşulmalı

Adana'da her akşam yapılan eylemde CHP Adana milletvekili Elif Doğan Türkmen de konuştu.

Paylaş

KESK Adana Şubeler Platformu'nun her akşam Atatürk Parkı'nda ihraç, açığa almalar ve OHAL'e karşı yaptığı eylemde konuşan CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, "Demokrasiden yana olanlar ortak bir cephede buluşmalı" dedi. 

Adana'da KESK Şubeler Platformu tarafından düzenlenen eylemde bu akşam ihraç edilen eğitim emekçisi Seher Kılıç'ın doğum günü kutlandı. Kutlama için teşekkür eden Kılıç, moral bozmadan mücadeleye devam edeceklerini dile getirdi. 

Eylemde konuşan CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen da, AKP'ye karşı demokrasiden yana olanların ortak cephede bir araya gelmesi gerektiğine dikkat çekti. 

'ANKARA KATLİAMINDA ADI GEÇEN DERNEKLER KAPATILMADI'

Faaliyetleri durdurulan Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) adına konuşan Sevil Aracı, OHAL kapsamında kapatılan derneklerin, kadın, çocuk ve insan hakları mücadelesi veren dernekler olduğunu dile getirerek, Ankara katliamında adı geçen derneklerin kapatılan dernekler arasında olmadığına dikkat çekti. Aracı, ÇHD'li avukatlar olarak haksızlığa uğrayanların yanında olmaya devam edeceklerini ifade etti. (Adana/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Clinton: Ülkeniz için savaşmaktan vazgeçmeyin

SONRAKİ HABER

Çeyrek asra yaklaşan adalet arayışı: Cumartesi Anneleri

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa