18 Kasım 2016 01:12

Clinton: Ülkeniz için savaşmaktan vazgeçmeyin

ABD’de başkanlık seçimlerini kaybeden Hillary Clinton ilk kez kamuoyu önüne çıktı.

Paylaş

Hillary Clinton, başkanlık yarışını kaybetmesinin ardından ilk kez kamuoyu önüne çıktı ve yaşadığı hayal kırıklığını anlattı. Çocuklarla ilgili çalışmalar yapan Children’s Defense Fund vakfının etkinliğinde bir konuşma yapan Clinton, “Buraya gelmenin benim için hiç de kolay olmadığını kabul etmem gerek. Geçen hafta içerisinde birçok kez elimde güzel bir kitapla ya da köpeklerimizle kıvrılıp yatmak istediğim, evden çıkmayı hiç istemediğim anlar oldu” dedi.

ABD’nin iki büyük siyasi partisinden birinin başkanlığa aday gösterdiği ilk kadın olan Clinton, geçen hafta yapılan seçimlerde ülke genelinde oyların çoğunluğunu almasına karşın, kilit eyaletlerde başarılı olamadı ve yeterli delege sayısına ulaşamadı. Cumhuriyetçi Aday Donald Trump, Seçici Kurul’da 270’in üzerinde delegeye ulaşarak seçimi kazanmayı başardı.

Hillary Clinton, “Şimdi söyleyeceklerimi dikkatle dinleyin: Amerika buna değer. Çocuklarımız buna değer. Ülkemize inanın, değerlerimiz için savaşın ve asla ama asla vazgeçmeyin” diye konuştu. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Günün bilançosu: 71 gözaltı, 21 tutuklama

SONRAKİ HABER

"160 saat bateri çalma" rekoru için çalmaya başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa