17 Kasım 2016 17:28

‘Alnımız açık başımız dik geri döneceğiz’

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığındaki görevinden KHK ile ihraç edilen MMO Denetleme Kurulu Üyesi Erşat Akyazılı basın toplantısı düzenledi.

Paylaş

KHK ile Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Yenilebilir Enerji Müdürlüğünden ihraç edilen Maden Mühendisi ve Maden Mühendisleri Odası Denetleme Kurulu Üyesi Erşat Akyazılı, “Alnımız açık, başımız dik nasıl çalıştıysak, o işyerlerine de öyle döneceğiz” dedi.

Oda binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Erşat Akyazılı, neyle suçlandığını dahi bilmeden görevine son verildiğini ve savunmasını yapamadığını söyledi. 30 yıldır maden mühendisi olduğu ve 26 yıldır da kamuda çalıştığı bilgisini veren Akyazılı, “Rüşvet yemeden, insan kayırmadan mesleğimin onurunu sürdürdüm. İktidarı rahatsız eden temel insan hak ve özgürlüklerini savunmamdır. Üyesi olduğum sendikam enerji ve odamın desteğini gördüm. Mücadele bitmedi dışarıda devam edecek. Biz alnımız açık nasıl çalıştıysak, öyle de geri döneceğiz” dedi.

Maden Mühendisleri Odası  Yönetim Kurulu Üyesi Necmi Ergin ve TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu Üyesi Özgür Topçu da Akyazılı’nın derhal göreve geri alınmasını istedi. (Ankara/EVRESEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Cumhuriyet Soruşturması kapsamında Orhan Erinç ifade verdi

SONRAKİ HABER

YTÜ Emek Gençliği: Bedri Gencer’i okulumuzda istemiyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...