17 Kasım 2016 22:14

Schneider işçileri: Atılan işçiler geri alınsın

Schneider grubuna ait Günsan Elektrik’te üretime devam eden işçiler, atılan 6 işçinin geri alınması talebinde ısrar ediyor.

Paylaş

Schneider grubuna ait Günsan Elektrik’te, sendikalaştığı için 6 işçinin işten atılmasının ardından başlayan eylemler sonucu patron Birleşik Metal-İş Sendikasının yetkisini tanıyacağını açıkladı. Ancak atılan işçilerin durumu ise belirsizliğini koruyor.

Sendikalaştıkları için tazminatsız olarak işten atılan 6 işçinin fabrika önündeki bekleyişi devam ederken, sendika yetki belgesinin çıktığı, şirket yönetimine ulaşmasının beklendiği bildirildi. Yetki belgesinin gelmesiyle beraber atılan işçilerin durumunun Birleşik Metal-İş ve şirket yönetimi arasında müzakere edileceği sendika tarafından açıklandı. Fabrikada üretime devam eden Günsan işçileri de, atılan işçilerin geri alınması talebinde ısrar ediyor.

Schneider grubunun satın adlığı Günsan Elektrik’te çalışan 6 işçi sendikalaştıkları için patronun işten atma saldırısıyla karşılaşmış ve üretimi durdurmuştu. Schneider’in diğer fabrikalarındaki işçiler de, üretimi durdurarak Günsan işçilerine destek vermişti. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

İstiklal Caddesi, yaya trafiğine kapatıldı

SONRAKİ HABER

Cannes Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa