17 Kasım 2016 17:03

LC Waikiki yemek sorununu işçiye yemek satarak ‘çözdü’!

Esenyurt'taki deposunda işçilere verilen üç çeşit yemeği tek çeşite düşüren LC Waikiki, işçilere fast-food gıda satmaya başladı.

Paylaş

LC Waikiki’nin Esenyurt’ta bulunan deposunda 3 çeşit yemeğin tek çeşide indirilmesinin ardından bir skandal daha yaşandı. Yemek sorununu çözme sözü veren fabrika yönetimi, yemekhanelere kafeteryalar açarak işçilere fast-food yemek satmaya başladı.

LC Waikiki’nin Esenyurt’taki 4 bin 500 işçinin çalıştığı deposunda işçiler sendikalaşma mücadelesi veriyor. İşçiler önce Hak-İş’e bağlı Liman-İş Sendikasına üyeydi, daha sonra patronun iş kolunu değiştirmesi üzerine Öz Büro-İş’te örgütlendiler.

Bölümlerde kendilerine yönelik baskıların sürdüğünü belirten işçiler, ‘Biz tüm haklarınızı veriyoruz. Ülkede kriz var buradan çıkarsanız nerede çalışacaksınız’ şeklinde tehdit edildiklerini anlattı.

Yaşadıkları en önemli sorunlardan birinin yemek olduğunu belirten işçiler, “Önce 3 çeşit yemek veriliyordu. Sonra tek çeşide düşürüldü. Bir buna itiraz ettiğimizde eylül sonuna kadar yemek düzelecek diye söz vermişlerdi ama düzelmedi. Şu an yemekhanelere kafeterya açtılar. Bize parayla, tost, hamburger, fast-food tarzı yemekler satıyorlar” dedi.

Depoda sendikalaşma çalışmalarının devam ettiğini belirten işçiler, “Neyin ne olduğu belli değil. Çalışma koşullarında herhangi bir değişiklik yok. İçeride sendika daha çok konuşuluyor” dedi. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Demirtaş ve Yüksekdağ için AYM'ye başvuru

SONRAKİ HABER

İstiklal Caddesi, yaya trafiğine kapatıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa