17 Kasım 2016 21:26

Mahkeme Demirtaş'ın savunmasını istedi

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında ‘örgüt propagandası’ yaptığı iddiasıyla Adana'da açılan davanın ilk duruşması görüldü.

Paylaş

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında 2011 yılında eski BDP Adana İl Örgütü Kongresi'nde yaptığı konuşmasında ‘örgüt propagandası’ yaptığı iddiasıyla açılan davanın ilk duruşması görüldü. Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu olan Demirtaş'ı savunmak üzere çok sayıda avukat katıldı.

Yapılan kimlik tespitinin ardından mahkeme heyeti, Demirtaş'ın duruşmaya tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevi'nden SEGBİS sistemi ile katılmasını istedi. Demirtaş'ın duruşmaya katılmayacağı ve gerekli savunmanın avukatları tarafından yapılacağının aktarılması üzerine duruşmaya devam edildi.

Duruşmada söz alan Demirtaş'ın avukatlarından Vedat Özkan, müvekkilleri ile görüştükten sonra uygun beyanda bulunacaklarını belirtti.

Mahkeme heyeti, iddianamenin Demirtaş'a tebliğ edilmesi ve savunmasının alınması için duruşmayı 10 Ocak 2017 tarihine erteledi. (DİHABER)

ÖNCEKİ HABER

Derik Belediyesi’ne yeni kayyım atandı

SONRAKİ HABER

Hatay'da 25 farklı noktada orman yangını çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa