17 Kasım 2016 20:46

Tren kepçeyle çarpıştı: 20'ye yakın yaralı var

İzmir’de yolcu treni kepçeyle çarpıştı. Kazada 2 makinist ağır yaralandı. Toplam yaralı sayısı 20'ye yakın.

Paylaş

İzmir-Ödemiş seferini yapan yolcu treni Karayollarına ait kepçeyle çarpıştı. Kazada treni kullanan Bahattin Uluç ve Oğuzhan Kocaoğlu isimli iki makinist ağır yaralandı. Toplam yaralı sayısı ise 20'ye yakın.

Tren saat 13.50 civarında Bayındır İstasyonunu geçtikten sonra karayollarına ait üst geçidin tamir ve bakımını yapmakta olan ve hat üzerinde olan kepçeyle çarpıştı. Çarpışma sonucu makinistler lokomotifte ağır yaralı olarak sıkışmış oldukları yerden itfaiye tarafından kurtarıldı ve Tire Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Birleşik Taşımacılık Sendikası Merkez Yönetim Kurulu yaptığı açıklamada kazanın Karayolları Genel Müdürlüğüne bağlı ilgili birimlerin TCDD’yi bilgilendirmemesi ve gerekli tedbirleri almaması nedeniyle yaşandığını bildirdi.

Son dönemlerde artan kazalara dikkat çekilen açıklamada, “Özellikle hemzemin geçitlerde yaşanan bu kazaların temel nedeninin başta ilgili Bakanlık ve Karayolları Genel Müdürlüğünü olmak üzere kurumlar arası koordinasyonsuzluğun ve sorumsuzluğun olduğunu daha önce defalarca dile getirmiştik. Özellikle TCDD’nin yeniden yapılandırma adı altında tasfiyesi kurum içinde ve kurumlar arasında koordinasyonsuzluk ve sorumsuzluğun hangi boyutlara ulaştığını ve önümüzdeki dönemde daha büyük kazaların yaşanmasına neden olacağını açıkça göstermektedir” dendi. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Alınmayan önlemler 2 işçinin daha yaşamına mal oldu

SONRAKİ HABER

Mersin Valiliği kayyum eylemlerini 15 gün süreyle yasakladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa