17 Kasım 2016 14:58

‘Nihai karar için halkla buluşma sürecini hızlandıracağız’

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, HDP’nin meclis çalışmalarına katılmama kararıyla ilgili halk görüşmelerini hızlandıracaklarını açıkladı.

Paylaş

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, HDP Genel Merkezi’nde olağanüstü Parti Meclisi toplantısına ilişkin basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Meclis çalışmalarıyla ilgili tutumun nasıl şekillendirileceğine ilişkin görüşmeler yapıldığını söyleyen Bilgen, “Genel eğilim, nihai karara varmak için yapacağımız halk toplantıları kararının daha hızlı hayata geçirilmesi yönünde. Bu nedenle bugün acil bir MYK toplantısı yapacağız. Meclis’teki çalışmalara katılıp katılmama kararımızın alınmasını hızlandıracağız” dedi.

HDP ve DBP’ye dönük operasyonları da değerlendiren Bilgen, “Başkanlık yolunda partimiz birilerine bir diyet gibi, bir kurban gibi feda edilmek isteniyor. Buna izin vermeyeceğiz. Türkiye’de demokrasi ve diyalog dışında çözüm yolu olmadığını söylemeye kararlı bir şekilde devam edeceğiz” dedi.

‘HİÇ BİR KARAR VAZGEÇİLMEZ DEĞİL’

Açıklamanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bilgen, “PM, Meclis’te kalma taraftarı mı?” sorusuna, “Meclis çalışmalarıyla ilgili kararın daha hızlı alınması yönünde bir eğilim var. Biz de daha hızlı bir takvimi işleteceğiz. Hiçbir kararın vazgeçilmez olmadığını bilerek, gecikmeden salı gününe kadar netleştirmeye ve kamuoyuyla paylaşmaya çalışacağız” dedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Belediyenin sosyal tesis ısrarı protesto edildi

SONRAKİ HABER

Ambulans şoförüne bıçak çeken hasta yakını tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...