16 Kasım 2016 23:07

İstanbul'da 5 bin polisle asayiş uygulaması yapıldı

İstanbul polisi, 200 noktada 5 bin polisle helikopter destekli asayiş uygulaması yaptı.

Paylaş

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün çeşitli birimlerinden oluşan 5 bin polis saat 20.00'de, 39 ilçedeki 200 ayrı noktada asayiş uygulaması başlattı. Tutulan bazı güzergahlardan geçen araçlar durdurularak aranırken araçtakiler kimlik sorgulamasından geçirildi. Eğlence mekanları ile umuma açık yerlerde aramalar ve kimlik kontrolleri yapıldı. Helikopter destekli uygulamada deniz polisi de, özel tekne ve yatlarda GBT uygulaması yaptı. İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın uygulama noktalarını gezerek polisleri denetlediği öğrenildi.

Uygulamada, aranan bazı kişiler gözaltına alınırken çok sayıda ruhsatsız silah ve bir miktar uyuşturucu madde ele geçirildi.

RUHSATSIZ SİLAHA 15 TEMMUZ SAVUNMASI

Omobilinde ruhsatsız tabanca bulunan bir vatandaş, "Bu ne?" diye soran polise, "Kurusıkı ağabey. Vallahi billahi ben koymadım" dedi. "Bu kuru sıkı değil" diyen polise, aynı vatandaş, "Ben anlamam, Ankara'da kebapçı olarak yaptım askerliği. Ben anlamam." şeklinde cevap verdi. Bu kişi daha sonra gözaltına alındı.

Aracında ruhsatsız tabanca bulunan başka bir vatandaş da, "15 Temmuz'da sokaktaydım, o silah da 15 Temmuz gazisi" diyerek gözaltına alınmaktan kurtulmaya çalıştı. Polis memurunun "Tamam da ruhsatı yok, benim yapacağım bir şey yok" cevabını verdiği vatandaş, "Tamam da o gün de ruhsatı yoktu." savunması yaptı. Bu kişi de gözaltına alındı.

Asayiş uygulaması geç saatlere kadar sürdü. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Dersim’de gözaltındaki 12 siyasetçi tutuklandı

SONRAKİ HABER

KOÜ’de işsiz kalan 19 araştırma görevlisi Meclise taşındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...