16 Kasım 2016 16:53

Cemal Süreya ve Yaşar Kemal kitap fuarında

Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı devam ediyor. Fuarda yarın edebiyatın iki önemli ismi Cemal Süreya ve Yaşar Kemal için etkinlikler düzenlenecek.

Paylaş

Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı etkinliklerle devam ediyor. Cemal Süreya Kültür Sanat Derneği yarın “Cemal Süreya’yı Anıyoruz” başlıklı bir panel düzenleyecek. Panelin konuşmacıları Zühal Tekkanat, Engin Turgut, Koray Feyiz ve Tamer Tezin. Aydan Ay’ın yöneteceği panel 15.30-16.30 arasında Büyükada Salonu’nda yapılacak.

Edebiyatımızın koca çınarı Yaşar Kemal için yarın “Çukurova-Yaşar Kemal Fotoğraf Gösterisi“ düzenleniyor. İlke Kitap’ın öncülük ettiği etkinlik Lütfü Özgünaydın’ın katılımıyla 17.15’te Marmara Salonu’nda gerçekleşecek.

GENÇLER İÇİN FELSEFE ATÖLYELERİ

Fuar programında yarın öne çıkan etkinlikler arasında yoğunluklu olarak “Felsefe ve İnsan” temasına paralel etkinlikler yer alıyor.

Türkiye Felsefe Kurumu gençler için tasarladıkları bir felsefe atölyesi düzenleyecek. “Felsefe Yapma Hakkı” adını taşıyan atölyeyi Mehmet Salim Şirin ve Sevil Kuvan yönetecek. Atölyeye yarın 14.15-15.15 arasında Heybeliada Salonu’nda katılabilirsiniz.

Türkiye Felsefe Kurumunun yarınki ikinci gündemi ise “Türkiye Felsefe Olimpiyatları ve Uluslararası Felsefe Olimpiyatları” üzerine düzenleyecekleri söyleşi olacak. Sona Küçükyan, Yıldız Aybar ve Gülfer Birsin’in konuşmacı olarak katılacağı etkinlik 15.30-16.30 arasında Heybeliada Salonu’nda gerçekleşecek.

Felsefe temasını fantastik edebiyatla birleştiren Damla Yayınları “Fantastik Edebiyatın Felsefesi”ni konuşacak. 11.00-11.45 arasında Büyükada Salonu’nda gerçekleşecek söyleşiye Esra Avgören konuşmacı olarak katılacak. Ekin Yazın Dostları ise bugün  “Knut Hamsun’ın Açlık Romanı’nın Felsefi İzdüşümü” başlıklı bir söyleşi düzenliyor. Füsun Büyükgören’in yöneteceği söyleşinin konuşmacıları ise Eyüphan Özdemir ve Saime Alkan olacak. Etkinlik yarın 17.15’te Heybeliada Salonu’nda başlayacak. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Baydemir: Vekillerin kılına zarar gelirse sorumlusu sizsiniz

SONRAKİ HABER

Ülkenin geri kalanı üşüyor, Fethiye'de denize giriliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa