Nuriye Öğretmen 7. kez gözaltına alındı!

Nuriye Öğretmen 7. kez gözaltına alındı!

Selçuk Üniversitesi’nde açığa alınan akademisyen Nuriye Gülmen, görevine iade edilmek için her gün eylem yapıyor, her gün gözaltına alınıyor.

Selçuk Üniversitesi’nde açığa alınan akademisyen Nuriye Gülmen, görevine iade edilmek için her gün eylem yapıyor, her gün gözaltına alınıyor. Yüksel Caddesi'nde sesini duyurmak isteyen Nuriye Öğretmen'e polis yine saldırdı ve 7. kez yaka paça gözaltına alındı.

OHAL kapsamında çıkarılan KHK ile Selçuk Üniversitesi’ndeki açığa alınan akademisyen Nuriye Gülmen, görevine iade edilme talebiyle her gün Kızılay Yüksel Caddesi'nde eylem yapmak sesini duyurmak istiyor. “Açığa alındım, işimi istiyorum” dövizi ile İnsan Hakları Anıtı önünde tepkisini dile getiren Nuriye Öğretmen her gün polislerin saldırısına uğruyor. Polisler bugün de Nuriye Öğretmen'in eylem yapmasını engelleyerek 7. kez gözaltına aldı. Nuriye Gülmen'e destek için gelen İlhan Kaya da gözaltına alındı. Her gün gözaltına alınan Nuriye Gülmen'e her seferinde para cezası da kesiliyor. (Ankara/EVRENSEL)

 

www.evrensel.net
ETİKETLER Nuriye Gülmen