16 Kasım 2016 00:40

ERDEMİR’de uyuşmazlık tutuldu

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) ile Türk Metal Sendikası arasında süren sözleşme görüşmesinden sonuç çıkmadı.

Paylaş

4 bin 700 çalışanı ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde ERDEMİR adına görüşmelere MESS katılırken işçiler adına ise Türk Metal Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş, Şube Başkanı Metin Ercan ve şube icra kurulu heyeti katıldı.

Türk Metal Karadeniz Ereğli Şubesi yaptığı açıklamada, 14 Kasım’da İstanbul’daki MESS binasında yapılan görüşmede MESS yetkililerinin sözleşmenin 3 yıllık yapılmasını, sosyal haklarda ilk yıl için enflasyon, diğer altı aylarda ise enflasyon oranında artış ve işçi ücret artışlarında ise ilk 6 ay saat ücretlerine 68 kuruş önerdiklerini belirtti. Bu dayatmalar nedeniyle uyuşmazlık zaptı tutulduğu ve arabulucu atandığı bilgisi verilen açıklamada, Türk Metal’in ücret artışlarında ilk altı ay yüzde 12, takip eden altışar aylar için ise enflasyon oranında zam artı refah payı, sözleşmenin de 2 yıllık olmasını talep ettiği bildirildi. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Şişli'de NATO toplantısı nedeniyle 5 gün yollar kapalı

SONRAKİ HABER

Halfeti’de gözaltına alınanlara işkence iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa