16 Kasım 2016 00:04

HDP heyeti, Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier ile görüştü

 HDP Heyeti  temaslarda bulunmak üzere Türkiye'de bulunan Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier ile TBMM'de bir araya geldi.

Paylaş

Bugün sabah saatlerinde gerginliğin tırmandığı Türk- Alman ilişkilerinde dozu düşürmeye gelen Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, hükümet kanadıyla yürüttüğü temasların ardından HDP’lileri ziyaret etti. 

HDP Meclis Grubu’nda gerçekleşen görüşmede Alman Bakan ve beraberindekiler ile HDP milletvekilleri Mithat Sancar, Feleknas Uca, Osman Baydemir ve Ziya Pir’le görüştü. 

Görüşmede Türkiye’de yaşanan gelişmeler hakkında HDP’nin görüşleri aktarılırken, Steinmeier ise daha kapsamlı görüşmek üzere HDP temsilcilerini Berlin’e davet etti. 

Alınan bilgilere göre, görüşme daha çok HDP’lilerin sürece dair aktarımları konusunda gelişti. Yaşanılanlara dair HDP’lilerin önerilerini ve düşüncelerinin de aktarıldığı görüşmede HDP’liler karşı karşı kaldıkları tutuklama ve gözaltı operasyonlarının demokrasi ve hukuk devleti normları dışında olduğu vurgusu yaptı. (dihaber)
 

 

ÖNCEKİ HABER

Sizin popüler gerçeğiniz ne?

SONRAKİ HABER

MARSU’nun elektriği yine kesildi, Mardin’e su verilemiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa