15 Kasım 2016 17:48

Galatasaray taraftarları Kadıköy’e gidecek

Süper Lig'in 11. haftasında pazar günü oynanacak Fenerbahçe - Galatasaray maçı öncesi İl Güvenlik Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Paylaş

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Üzülmezgil, "Ezeli rakiplerimizin bu haftaki maçlarında başarılar diliyoruz. İnşallah temiz bir derbi olur. Bugünkü toplantı sırasında en çok gurur duyduğum hadise Beşiktaş kulübümüzün başlatmış olduğu rakip takımların seyircisinin tribüne girebilmesi olayı ilk Galatasaray maçında başladı. Korkulan bir olay çıkmadı. Bunlara önderlik yapan bir takım olmuş olduk. Bu olay Fenerbahçe ile de devam ediyor ve edecek. Bu sürecin bu şekilde başlamış olması bizi sevindirdi. Gazetecilere hakikaten çok görev düşüyor. Bunları kaşımadan daha yapıcı olun. Ben ezeli rakiplerimize başarılar diliyorum. Bundan sonraki maçlarımızın da aynı güzellikte geçeceğini düşünüyorum" diye konuştu.

UMARIM KADIKÖY'DE DE İYİ BİR MAÇ OLACAK

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Alper Narman ise, "Biz nasıl ki Beşiktaş sağ olsun bizi çok iyi ağırladı. Her şey dostça geçti. Umarım Kadıköy'de de aynısı olacak. Yine aynı şekilde medya konusunu da konuştuk içeride. Rica ediyoruz medyadan. Basketbol maçına gelince; maalesef Fenerbahçe'de geçen sene bizim sahamıza gelince kendi takım kaptanları, hocaları, idari menajerleri yüzünden biz maçı seyircisiz oynamak zorunda kaldık. Biz yöneticilere düşen bunu mümkün olduğunca dillendirmemek. Basın mensuplarından da ricamız bu. Beşiktaş bizi çok iyi ağırladı sağ olsunlar, biz de aynı şekilde onları ağırlayacağız. Umarım Kadıköy'de de iyi bir maç olacak" ifadelerini kullandı.

'GALATASARAY'I STADIMIZDA AĞIRLAYACAĞIZ'

Fenerbahçe Kulübü Stat Sorumlusu Metin Doğan da, "İl güvenlik toplantısını yaptık. Çok yoğun bir gündem vardı. Süper Lig maçları, Ziraat Türkiye Kupası maçları, Avrupa maçları ile durum değerlendirmesi yaptık. Malumunuz bu süreç içerisinde önemli derbiler var. Bu hafta sonu Kadıköy'de oynayacağımız Galatasaray derbisi var. Bir dünya derbisi. 5 sene sonra Kadıköy'e bir Galatasaray taraftarı gelecek. Gönül ister ki bu dünya derbisine fair-play sınırları içerisinde oynanması, bütün amacımızı o şekilde. Biz de Galatasaray'ı stadımızda ağırlayacağız ve misafir edeceğiz. Sadece saha içinde olanlar futbolcun konuşulacağı bir oyun olması temennimiz. Galatasaraylı arkadaşlarla mutabakata vardık. Gerek bilet konusu, gerekse bilet fiyatları konusunda Aynı şekilde Beşiktaş yöneticisi ile aynı mutabakata vardık. Amacımız güzel bir derbi olsun. Bu konuda basın mensuplarına da büyük görev düşüyor; Sizlerden rica ediyoruz, maç arifesinde ortamın gerilmemesi adına bütün yayınlarımıza dikkat edelim. Biz Fenerbahçe olarak gerek Galatasaray'ı gerekse Beşiktaş'ı Kadıköy'de çok iyi ağırlayacağız. Güzel bir maç olur" şeklinde konuştu.

‘MEDYA DA ÜZERİNE DÜŞENİ YAPSIN’

Fenerbahçe - Galatasaray Odeabank arasındaki basketbol maçında yaşanan olaylar hakkında da konuşan Doğan, "Basketboldaki konuya girersek az önceki konuşmalarımızın tersine bir konuya girmiş oluruz. Bu konuya çok girmek istemiyorum. Biz Fenerbahçe olarak ne kadar bazı şeylere özen göstersek de üzerimize geliyor. O günkü maçta Fenerbahçe seyircisinin öyle bir tahrik konusu olmasaydı böyle bir şey söz konusu olmayacaktı. Sayın başkanımızın da o gün sadece sıkıntılı bir süreç olmasın, olaylar olmasın çıkmasın diye bir söylemleri vardı. Biz Galatasaray'ı uzun bir aradan sonra ağırlayacağız. Biz bu konuda üstümüze düşeni yapacağız. Galatasaray'ı üstüne düşeni yapacaktır. Medya da üzerine düşeni yapsın" dedi. (DHA)
 

ÖNCEKİ HABER

Gezici Festival 25 Kasım’da sinemaseverlerle

SONRAKİ HABER

Erdoğan Azerbaycan'da konuştu: Operasyonlara devam edeceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa