14 Kasım 2016 16:55

İstanbul şairi Orhan Veli’den dizeler…

Usta oyuncu Metin Belgin, ‘Gün Olur Alır Başımı Giderim’ adlı dinletide Orhan Veli’nin sevilen dizelerini seslendirecek.

Paylaş

Orhan Veli’nin sevilen dizeleri, usta tiyatrocu Metin Belgin’in seslendirmesiyle ‘Gün Olur Alır Başımı Giderim’ adlı dinletide dinleyiciyle buluşuyor. Etkinlik 2012 yılında kaybettiğimiz usta oyuncu Müşfik Kenter anısına sahnelenecek.

Garip akımının öncülerinden olan Orhan Veli, ölçüsüz, uyaksız, yalın bir dil kullanarak yazdığı şiirleri ile yediden yetmişe herkesin gönlünde taht kurmuş bir şair. İnsanların gündelik sorunlarını işleyen, kaleme aldığı eserlerde halk şiiri ve halk türküsünün etkisinde kalan Orhan Veli, insan ve doğa sevgisini konu alan şiirler yazdı.

Atilla Birkiye’nin hazırladığı ve Mehmet Birkiye’nin sahneye uyarladığı “Gün Olur Alır Başımı Giderim” isimli dinletide, Orhan Veli’nin dizelerini Metin Belgin okuyacak. Müzikle şiirin iç içe geçtiği dinletide, Serdar Yalçın’ın şairin şiirlerinden bestelediği yedi eserini ise Deniz Erdoğan Likos ve Zafer Erdaş seslendirecek. Ücretsiz olarak gerçekleştirilen dinleti, 15 Kasım Salı akşamı 20.30’da İş Sanat’ta olacak. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

'Bir ayağı çukurda olan hukuk sistemi tümden çökmüştür'

SONRAKİ HABER

Hakların Köprüsü Derneği: Mülteci dostlarımız güvenlik problemi değildir

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa