14 Kasım 2016 21:24

Beştaş, HDP halka dayanan bir partidir

Meral Danış Beştaş HDP Adana İl Binasında yaptığı basın açıklamasında 'Mücadeleye devam' dedi.

Paylaş

HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, HDP’ye yönelik operasyonlara ve Kanun Hükmünde Kararnamelerle derneklerin kapatılmasına dair açıklamalarda bulundu. HDP Adana İl Binasında gerçekleştirilen basın toplantısına Emek Partisi İl Örgütü de katıldı.

'Darbe dönemi uygulamaları'

OHAL sürecinin sıkıyönetimi aşan uygulamalara sahip olduğunu ifade eden Beştaş, günlerce süren gözaltılar, siyasi parti başkanlarının tutuklanması, derneklerin kapatılması gibi uygulamaların ancak zorbalığın hüküm sürdüğü darbe dönemlerinde yaşandığını söyledi. Alp Altınörs ile başlayan süreçte çok sayıda MYK üyelerinin ve yöneticilerinin tutuklandığını belirten Beştaş, HDP’nin yöneticilerden ve milletvekillerinden ibaret olmadığını, halka dayanan bir parti olduklarını dile getirdi. 

'Amaçlanan halkı tepkisiz bırakmak, mücadeleye devam edeceğiz'

Adana’nın Arap, Kürt, Türk halklarının birlikte yaşadığı bir yer olduğunu ifade eden Beştaş, şihirde MHP, AKP siyaset yaparken HDP yapamazsa huzursuzluk çıkar” dedi. İktidarın amacının halkı tepkisiz bırakmak olduğunu söyleyen Beştaş, “Kürt halkı çağrılarına cevap vermiyor” söylemlerine yönelik, "Sokaktan TOMA’ları akrepleri çekin” dedi. 4 Kasım’dan beri herkesin ayakta olduğunu söyleyen Beştaş, “Kadınların mücadelesi kadın dernekleriyle, hukukçuların mücadelesi hukuk dernekleriyle başlamadı. Derneklerimiz kapatıldı diye oturacak değiliz. Mücadeleye devam edeceğiz” diyerek çözümün OHAL kaldırılarak barış ve kardeşliğin sağlanması olduğunu ifade etti.(Adana/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

Özgür Gündem’den 4 ismin davaları yarın görülecek

SONRAKİ HABER

İstanbul'da kadınlar İran'da Seher Hüdayari için sahaya çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa