Varto’da çatışma

Varto’da çatışma

Muş’ta dün bir astsubayın öldürülmesinin ardından başlatılan operasyonda çatışma çıktı. Çatışmada bir uzman çavuş yaralandı. Varto İlçesi’ne giden Muş Valisi Ali Çınar, operasyonların devam edeceğini belirterek, olayın intikamını alacaklarını dile getirdi.Varto’da dün evine giden bir

Muş’ta dün bir astsubayın öldürülmesinin ardından başlatılan operasyonda çatışma çıktı. Çatışmada bir uzman çavuş yaralandı. Varto İlçesi’ne giden Muş Valisi Ali Çınar, operasyonların devam edeceğini belirterek, olayın intikamını alacaklarını dile getirdi.

Varto’da dün evine giden bir astsubayın öldürülmesi üzerine başlatılan operasyonda bir uzman çavuşun yaralanmasından sonra ilçeye giden Muş Valisi Ali Çınar, İlçe Kaymakamlığı'nı ziyaret ederek, yaşanan gelişmelerle ilgili bilgi aldı. Basın mensuplarına kısa bir açıklamada bulunan Çınar, “Operasyonlar kararlı bir şekilde sürüyor. Bunun intikamını kesinlikle alacağız” diye konuştu.

Varto’nun Çaylar ve İçmeler mevkiinde askeri operasyonlar başlatıldı. Operasyonda çatışma yaşandı. Çıkan çatışmada Jandarma Uzman Çavuş Cumali Borok (34) yaralandı. Yaralı Cumali Borok askeri helikopterle Muş Devlet Hastanesine kaldırıldı. Valilik olayla ilgili yaptığı açıklamada ise 1 gerillanın yaşamını yitirdiğini belirtirken, bölgede hava destekli operasyonlara ve arama tarama faaliyetlerine devam edildiği bildirildi. (MUŞ)

www.evrensel.net