14 Kasım 2016 19:28

Tüccardan parasını alamayan zeytin üreticisi mağdur oldu

Manisa Saruhanlı’da ürünlerini sattıkları komisyoncudan para alamayan zeytin üreticileri çözüm bekliyor.

Paylaş

Manisa'nın Saruhanlı İlçesi'nde, komisyoncu aracılığıyla tüccara verdikleri toplam 150 ton zeytinin parasını alamadıklarını öne sürerek hukuk mücadelesi başlatan 150 üretici, mağduriyetlerinin giderilmesi için yetkililerden yardım istedi.

Saruhanlı'nın kırsal Bülükbelen Mahallesi'nde 150 zeytin üreticisi, iddiaya göre 11 ay önce tüccar Ü.K.'ye sattıkları zeytinlerinin parasını alamadı. Dolandırıldıklarını ileri süren üreticiler Ü.K.'ye dava açtı. Davanın geçen 14 Ekim'de Manisa 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmasında tüccar Ü.K. beraat etti. Tüccardan toplam 960 bin lira alacakları bulunduğunu ileri süren üreticiler, İzmir İstinaf Mahkemesi'ne başvurup karara itiraz etti.

Bir yıllık emek verdikleri zeytinlerinin paralarını alamadıkları için mağdur olduklarını öne süren üreticiler, hükümete sorunun çözümü için çağrı yaptı.

'ÜRETİCİ EVİNE EKMEK GÖTÜREMİYOR'

Zeytin Komisyoncusu Fatih Mehmet Ergünen, tüccarın aldığı zeytinin parasını ödememesi nedeniyle üreticinin yaklaşık bir yıldır evine ekmek götüremediğini belirtip “Üreticiden aldığımız 150 tona yakın zeytini tüccara verdik. Zeytinleri verdiğimiz günden bu yana tüccara ulaşamadık. Sadece mahkeme günü görebildik. Mahkemede bu tüccar beraat etti. 150 zeytin üreticisinin mağduriyeti var. Bu mağduriyetin giderilmesini istiyoruz” dedi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Mülteci krizine mimari çözümler aranacak

SONRAKİ HABER

Ensar Vakfı, kişisel bilgilerini aldığı öğrencileri mesajla taciz ediyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa