14 Kasım 2016 17:01

Ukrayna'da ‘terör’ alarmı: Kiev’in ana caddesi kapatılıyor

Ukrayna’nın başkenti Kiev’in ana caddesi, yarın yapılacak gösterilerin ‘terör eylemlerine’ sahne olabileceği iddiasıyla trafiğe kapatılacak.

Paylaş

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de yarın, batan bankalardan paralarını alamayan mudilerin kitlesel eylem düzenlemesi bekleniyor. Ülkedeki muhalif kesimlerin ve sendikaların da yoğun katılımının beklendiği eylem için kentin ana caddesi Kreşçatik’in trafiğe kapatılacağı açıklandı.

Kiev Emniyet Müdürü Andrey Krişçenko, yapılması beklenen kitlesel gösterilerin ‘terör eylemlerine’ sahne olabileceğini, bu sebeple ana cadde Kreşçatik’in trafiğe kapatılacağını belirtti.

Katıldığı televizyon yayınında konuşan Krişçenko, “Biz savaşan bir devletiz, terör tehdidi yeterince yüksek durumda. Yüksek katılımlı gösteriler bekleniyor. Olumsuz bir şey yaşanmaması, kimsenin zarar görmemesi için bazı önlemler alacağız. Kreşçatik Caddesi kapatılacak, metal dedektörleri ile arama yapılacak. Bu standart bir uygulama. Halkın bunu anlayışla karşılayacağını düşünüyorum. Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU) ile beraber başka önlemler de alınacak” dedi.

Daha önce de Ukrayna polisi ile Ukrayna Ulusal Muhafızlarının ‘artan terör tehdidine’ karşı önlemleri artırdığı açıklanmıştı. Ukrayna istihbarat servisi SBU, Rusya’nın Ukrayna’da yeni iç karışıklıkları örgütleme planları yaptığını iddia etmişti. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

HDP MYK’si eş genel başkanları olmadan toplandı

SONRAKİ HABER

Merkez Bankası: Konut fiyat endeksi temmuzda reel olarak yıllık yüzde 11.24 azaldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa