13 Kasım 2016 16:46

Malatya İHD: Açığa almalar büyük bir hak ihlali

İHD Malatya’da açığa alınan kamu emekçileri için basın açıklaması düzenledi.

Paylaş

İnsan Hakları Derneği Malatya Şubesi, açığa alınan kamu emekçileri üyeleri için basın açıklaması gerçekleştirdi. İHD Malatya şubesinde yapılan açıklamayı şube başkanı Gönül Öztürkoğlu okudu.

Öztürkoğlu açıklamada: “29 Ekim 2016 tarihinde 672, 675 sayılı KHK'lerle binlerce kamu emekçisi sorgusuz sualsiz şekilde görevinden ihraç edilmiştir ve aileleriyle birlikte yüz binlerce insan mağdur edilmiştir.Ülkemizde olağanüstü bir durum yaşanmaktadır. Kuşkusuz içinde yaşadığımız olağanüstü durumla uluslararası hukuktan kaynaklanan yükümlülüklerden taviz vermeden, temel hak ve özgürlüklerle ilgili  düzenlemelerin acil bir şeklide yapılması gerekmektedir” dedi.

“HÜKÜMETİN SİYASİ TASARUFLARIYLA  İŞTEN ATMALAR BÜYÜK BİR HAK İHLALİDİR”

Yapılan açıklamada ayrıca: “Haklarında açılmış adli ya da idari soruşturma dahi olmadan, hiçbir somut ve hukuki delil ileri sürülmeden, tamamen hükümetin siyasi tasarrufuyla işten atılmasının büyük bir hak ihlalidir. İhraç torbasının içerisinde yaşamı boyunca emek, demokrasi ve barış mücadelesinde en ön safta yer almış şube başkanlarımız ,yöneticilerimiz ve üyelerimiz de ihraç edilmiştir. Türkiye’de hukuk yok, demokrasi yok, can güvenliği yok, barış yok, adalet yok, iş güvencesi yok biz insan hakları derneği olarak belirtmek isteriz ki, bunun adı tek kelimeyle sivil darbedir.” denildi. (Malatya/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

3 TSK askeri, IŞİD saldırısında yaralandı

SONRAKİ HABER

Efrin'deki saldırıda 5 kişi yaşamını yitirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...