13 Kasım 2016 09:52

Diyarbakır'ın 8 mahallesinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Diyarbakır Valiliği, Lice, Hani ve Kocaköy ilçesine bağlı daha önce 'köy' statüsünde olan 8 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Paylaş

Valilik tarafından yapılan açıklamada, Lice, Hani ve Kocaköy ilçeleri mülki sınırları içerisinde bulunan dağlık ve ormanlık alanda operasyon düzenleneceği belirtildi. Açıklamada, şöyle denildi:

"Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen bölgelerde Lice İlçesi'ne bağlı olan; Güçlü Köyü ve Gömeç Köyü, Hani İlçesi'ne bağlı olan; Kırım Köyü, Gökçe Köyü, Yayvan Köyü ve Soylu Köyü ile Kocaköy İlçesi'ne bağlı olan; Yazıköy köyü ve Şaklat Köyü sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 13 Kasım 2016 günü saat 05.00'dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar bu bölgelerde sokağa çıkma yasaklanmıştır. Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır." (DHA)
 

ÖNCEKİ HABER

Ne diyor bu Trump!

SONRAKİ HABER

Selahattin Demirtaş ile yapılan röportaj suç sayıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa