13 Kasım 2016 04:25

Boğaziçi'de öğrencilerden 'Rektörlük' protestosu

Boğaziçi Üniversitesi'nde öğrenciler, rektörlüğe Erdoğan tarafından Prof. Dr. Mehmed Özkan'ın atanmasını oturma eylemi yaparak protesto etti.

Paylaş

Boğaziçi Üniversitesi'nde öğrenciler, rektörlüğe Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından rektörlük seçimlerine dahi girmeyen Prof. Dr. Mehmed Özkan'ın atanmasını oturma eylemi yaparak protesto etti.

Boğaziçi Üniversitesi, Güney Kampüsünde toplanan öğrenciler, rektörlük önünde oturma eylemi yaparak "Üniversiteyi Savunuyoruz Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri" pankartı açtı. Öğrenciler, "Kayyum Rektör istemiyoruz", "Mehmed Özkan Rektörümüz değildir" şeklinde slogan attı.

Eyleme katılan öğrencilerden biri Boğaziçi Üniversitesi'nin özgürlükçü geleneğine sahip çıkacaklarını belirterek "12 Temmuz Rektörlük seçimlerimizde yüzde 86 oyla Gülay Barbarosoğlu hocamız rektör seçildi. Ancak rektörümüz atanmadı. Bunun yerine başka bir rektör atandı. Bu durumu protesto etmek için rektörlük önünde oturma eylemi başlattık. Boğaziçi Üniversitesi bileşenleri olarak öğrencisi ile akademisyeni ile üniversitemizin özgürlükçü geleneğine ve özerkliğine sahip çıkıyoruz" diye konuştu. (DHA)

FOTOĞRAF: Twitter - @Politikbaykus

ÖNCEKİ HABER

Yıldırım: Taksim AKM, ne özelliği var o binanın...

SONRAKİ HABER

Yıldız Teknik Üniversitesinde İngilizce Yeterlilik Sınavı notları yanlış hesaplanmış

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa