Boğaziçi'de öğrencilerden 'Rektörlük' protestosu

Boğaziçi'de öğrencilerden 'Rektörlük' protestosu

Boğaziçi Üniversitesi'nde öğrenciler, rektörlüğe Erdoğan tarafından Prof. Dr. Mehmed Özkan'ın atanmasını oturma eylemi yaparak protesto etti.

Boğaziçi Üniversitesi'nde öğrenciler, rektörlüğe Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından rektörlük seçimlerine dahi girmeyen Prof. Dr. Mehmed Özkan'ın atanmasını oturma eylemi yaparak protesto etti.

Boğaziçi Üniversitesi, Güney Kampüsünde toplanan öğrenciler, rektörlük önünde oturma eylemi yaparak "Üniversiteyi Savunuyoruz Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri" pankartı açtı. Öğrenciler, "Kayyum Rektör istemiyoruz", "Mehmed Özkan Rektörümüz değildir" şeklinde slogan attı.

Eyleme katılan öğrencilerden biri Boğaziçi Üniversitesi'nin özgürlükçü geleneğine sahip çıkacaklarını belirterek "12 Temmuz Rektörlük seçimlerimizde yüzde 86 oyla Gülay Barbarosoğlu hocamız rektör seçildi. Ancak rektörümüz atanmadı. Bunun yerine başka bir rektör atandı. Bu durumu protesto etmek için rektörlük önünde oturma eylemi başlattık. Boğaziçi Üniversitesi bileşenleri olarak öğrencisi ile akademisyeni ile üniversitemizin özgürlükçü geleneğine ve özerkliğine sahip çıkıyoruz" diye konuştu. (DHA)

FOTOĞRAF: Twitter - @Politikbaykus

Son Düzenlenme Tarihi: 12 Kasım 2016 23:38
www.evrensel.net