12 Kasım 2016 21:39

Bakandan HDP'lilere hakaretler: Lağımdan çıkan fare gibi...

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, HDP'li milletvekillerinin tutuklanmasıyla ilgili hakarete varan ifadeler kullandı.

Paylaş

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, HDP'li milletvekillerinin tutuklanmasıyla ilgili provokatif ifadeler kullandı. Zeybekci, HDP'li vekiller için "Türkiye Cumhuriyeti Devleti, lağımdan çıkan fare gibi ensesinden tuttuğu gibi mahkemeye götürdü" dedi. Zeybekci'nin iddiasına göre "Bu ülkenin bağımsız mahkemeleri, hakimleri de gereğini yaptı."

Denizli'de konuşan Zeybekci,  HDP'li belediye başkanlarını eleştirdi. Nihat Zeybekci, "Belediyelerin sorumluluk alanı değil diye belediye başkanlarına bir şey yaptırmazlardı. Neler çekmedik neler. Aman Sayıştay'dan, Danıştay'dan gelirler. Çözdük tabii ki, risk aldık, sorumluluk aldık. Belediyenin görevi ne içindir. Başka yerlerde başka zihniyette olanlar buna başka şey diyor olabilirler. Belediye sahadaki teröriste, bu ülkeye, bu millete ihanete yardım etmek varken, millete hizmet etmek gibi böyle saçma sapan işlerle uğraşır mı onlar. Onların işi gücü ihanet etmek. Milletin imkanlarını dediklerinde devlet versin. Devlet sanki çıkıyor dünyanın başka yerlerinden haraç topluyor, vergi topluyor sanki. Bu milletten alıyor, benim vatandaşımdan alıyor" diye konuştu.

Tutuklanan HDP milletvekillerini hakarete varan ifadelerle suçlayan Zeybekci, "Darbe başarılı olsaydı, demokrasi kurtulacak mıydı, demokrasi mi kazanacaktı? Şimdi bu milletin mahkemelerine gitmeyiz, tanımayız diyenler CHP'nin, MHP'nin Genel Başkanı, Ak Parti dahil olmak üzere gidip hesap veriyor, mahkemede ifade veriyor. Çıkıyor gerine gerine yağma yok diyor. O kadar da kolay olmaz o işler diyor. Gitmeyeceğiz, hadi gelin götürün bakalım diyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, lağımdan çıkan fare gibi ensesinden tuttuğu gibi mahkemeye götürdü. Bu ülkenin bağımsız mahkemeleri, hakimleri de gereğini yaptı" dedi. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Güney Kore'de yüz binler devlet başkanını protesto etti

SONRAKİ HABER

“Kayyumların saldırdığı ilk alan kültür sanat oldu”

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...