12 Kasım 2016 22:37

'Terörü öyle bir bitireceğiz ki kimse PKK diyemeyecek'

Muhammet Fatih Safitürk'ün cenazesinde konuşan İçişleri Bakanı Soylu, 'Terörü öyle bir bitireceğiz ki kimse ağzına PKK lafını alamayacak' dedi.

Paylaş

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kayyım olarak atandığı Derik Belediyesi'nde HPG'nin saldırısı sonucu yaşamını yitiren Muhammet Fatih Safitürk için Sakarya'da düzenlenen törende konuştu. Soylu, "Bu terörü öyle bir bitireceğiz ki, Allah şahittir ki kimse bir daha ağzına PKK lafını alamayacak. Bu milletimize namus sözüdür, şeref sözüdür" dedi.

Törende ilk olarak konuşan Mardin Valisi Mustafa Yaman, "Çok çalışkan bir meslektaşımızdı. Başarılarından dolayı Derik'te belediye başkanlığı yapmasını istediler. Kahraman milletimize yakışır şekilde kaymakamlığı ve belediye başkanlığını yürütüyordu. Derik son bir ayda çok büyük aşama kaydetti. Çok başarılı çalışmalar yapıyordu. Terör örgütü şunu bilmeli ki, bu kahraman milletimizin binlerce Fatih gelecektir. Şimdi Asım nesli geliyor inşallah" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise "Bir mesai arkadaşım olarak Allah şahittir ki ben ondan razıyım. Ve inanıyorum ki milletimiz de ondan razı. Bir şeyi burada ilk kez söylüyorum. Muhammed Fatih kardeşim benim aynı zamanda akrabamdı. Bir bakanla bir kaymakamın o mesafesini hiç bozmadı. Akrabayız Muhammed Fatih ile" dedi.

'HDP SIRALARINDA BÜYÜKELÇİLERİ GÖRÜNCE İÇİM CIZ ETTİ'

HDP'nin sıralarında büyükelçileri görünce içinin cız ettiğini söyleyen Bakan Soylu şöyle konuştu: "Bilmenizi istiyorum ki o büyükelçiler, HDP'nin grup sıralarına oturduğu zaman içim cız etti. Eyvah dedim, terör örgütüne cansuyu veriyorlar, cesaret veriyorlar. Bir şeyi milletimiz çok iyi anladı. Bu ülkeye ihanet ettikleri için içeride olanların vekil, o gün koltuklarına oturanlar asiller. Onlar bu toprakların çocukları değiller."

Bakan Soylu'nun konuşması sık sık tekbir ve 'İdam istiyoruz' sloganlarıyla kesildi.

Soylu, "Dinimizin emri açıktır. Siz onları ölü sanırsınız ama onlar ölü değil, diridirler. O hep eşiyle, evladıyla, annesiyle ve bu milletle birlikte olacaktır. Bu bayrak dalgalandığı sürece onun üzerine sevgili Muhammed Fatih'in, 15 Temmuz şehitlerinin, bu ülkenin varlığı, huzuru için kendi bedenini feda etmekten çekinmeyen her şehidimizin adı yazılı olacaktır. Sabırlı olacağız inşallah. Milletimizin başı sağolsun. Hiç endişe etmeyin bu terörü öyle bir bitireceğiz ki, Allah şahittir ki kimse bir daha ağzına PKK lafını alamayacak. Bu milletimize namus sözüdür, şeref sözüdür. Kaymakam bey görevin tamamlanacaktır, rahat ol" dedi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır’da mühürlenen dernekler: Yanlıştan dönün

SONRAKİ HABER

Mültecileri taşıyan bottan denize düşen Suriyeli bebek bulunamadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa