12 Kasım 2016 13:48

Diyarbakır saldırısını IŞİD yeniden üstlendi

IŞİD, TAK'ın üstlendiği Diyarbakır saldırısı için bir kez daha ‘Biz yaptık’ dedi.

Paylaş

IŞİD, Türkçe ve İngilizce başta olmak üzere 8 dilde yayımladığı Rumiyah adlı dergisinin bu ayki sayısında Türkiye'deki militanlarına çağrı yaparak, AKP üyeleri ile polis, asker ve hakimlerin öldürülmesini istedi. Dergide, Fırat Kalkanı Operasyonu'na katılan askerler için, “Kafir Türk askeri size geliyor. Onların kanı köpeğin kanı gibidir” ifadeleri kullanıldı.

Sputnik'ten Hikmet Durgun'un haberine göre; 52 sayfalık Rumiyah dergisinin bu ayki sayısında geçtiğimiz hafta Diyarbakır Bağlar'da Emniyet Müdürlüğü'nün ek binası yakınlarında yapılan ve TAK'ın üstlendiği saldırıyı kapak yapan IŞİD, bir kez daha saldırının kendileri tarafından gerçekleştirildiğini öne sürdü.

Saldırının IŞİD'in lideri Bağdadi'nin Türkiye'de saldırılar yapılması yönündeki çağrısına dayanarak yapıldığı belirtildi.

IŞİD AKP VE ASKERİ HEDEF GÖSTERDİ

Dergide Türkiye'deki militanları için AKP üyelerine saldırma ve Türkiye'de cihat yapma çağrısında bulunan IŞİD, Türkiye'deki militanlarına “Sınırda nöbet tutan Türk askerlerine karşı çok sert saldırılar yapın. Türk askerlerine karşı sınırlarda nöbet tutan tüm kardeşlerimize, mürted Türk askerine karşı sabit durun!” denildi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Faaliyeti durdurulan KJA'nın kapısı mühürlendi

SONRAKİ HABER

Aydın Kuyucular'da JES çalışanları köylülere saldırdı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...