12 Kasım 2016 12:48

Meteoroloji’den soğuk ve yağışlı hava uyarısı!

Meteoroloji hafta başı için soğuk ve yağışlı hava uyarısında bulundu.

Paylaş

Kış mevsimi kapıya dayandı, yeni hafta çok soğuk geçecek. Bu hafta sonu sıcaklığın 20 derecenin üstüne çıktığı İstanbul'da hava birden soğuyacak.

Pazartesiyi sağanak yağışlı geçirecek İstanbul, hafta boyunca genellikle bulutlu bir gökyüzüne sahip olacak. Ancak gündüz sıcaklıkları 9 dereceye inecek, hissedilen sıcaklık ise 5 derece olacak. Geceleri hava daha da soğuyacak. Termometreler sabaha karşı 6 dereceyi gösterecek, hissedilen sıcaklığın ise 2 dereceye kadar düşeceği tahmin ediliyor. Marmara Bölgesi'nde Bursa gibi kentlerde de hava sıcaklığı 2 derece hissedilecek.

Hafta içinde kar yağışının görüleceği İç Anadolu'da gündüz sıcaklığı 20 derecelerden 5 dereceye düşecek, gece ise bölgedeki kentlerde termometreler -3'e kadar inecek.

Meteorolojinin verilerine göre, Salı günü Erzurum, Kars çevresi ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde görülecek kar yağışı, Çarşamba günü etki alanını genişletiyor. İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu kar yağışı alacak.

Pazar günü Marmara, Batı Karadeniz ve Ege'de yağmur görülecek. Pazartesi Karadeniz kıyı şeridine sıkışacak yağış, Çarşamba günü yeniden Marmara'ya dönüyor. Çarşamba günü ayrıca Doğu Anadolu'nun batısı ile Adana çevresinde yağmur var. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Strasbourg'da, Türkiye’deki baskılara karşı yürüyüş yapıldı

SONRAKİ HABER

Denizli'de çalışma alanının genişletmek isteyen taş ocağına tepki

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...