11 Kasım 2016 20:15

Can Dündar, ZDF'te konuk sunucu olacak

Almanya'da yaşayan Gazeteci Can Dündar ZDF kanalındaki 'Aspekte' programının konuk sunucusu olacak.

Paylaş

Almanya'da yaşayan Gazeteci Can Dündar ZDF kanalındaki 'Aspekte' programının konuk sunucusu olacak. Dündar, 11 Kasım'da yayınlanacak programı sunacak.

Deutsche Welle'nin haberine göre Dündar'ın Türkçe sunacağı program Almanca altyazıyla yayınlanacak.

ZDF kanalından yapılan açıklamada, Dündar'ın sunacağı programda Dündar'ın da katkısıyla hazırlanan Türkiye'de gazetecilerin ve sanatçıların karşı karşıya olduğu baskılara ilişkin bir haber de yer alacağı belirtildi. Program, 11 Kasım akşamı saat 23:45'te ekranlara gelecek. Programda, Cumhuriyetçi aday Trump'ın seçim zaferinin Avrupa için ne anlama geldiği de ele alınacak. Diğer bir konu ise Avrupa'da eleştirilerin odağında olan Viktor Orban yönetimindeki Macaristan'da muhaliflerin basın özgürlüğü konusundaki endişelerine dair olacak.

ZDF'ten yapılan açıklamada Dündar'a programın konuk sunuculuğunun teklif edilmesine ilişkin olarak, "aspekte baştan beri rüyasını gördüğünü yapıyor: Medyadaki baskıya karşı medya içinde dayanışma" denildi.

Hakkında yakalama kararı çıkarılan Cumhuriyet Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, Türkiye'de darbe girişiminin ardından OHAL'in yürürlüğe girmesinden sonra, Avrupa'da kalma kararı almıştı. Dündar, MİT TIR'ları davasında 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Dündar hakkındaki casusluk suçlaması düşmüştü.  (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

TSK'de başörtüsü ve sakal dönemi

SONRAKİ HABER

YARSAV Eski Başkanı Eminağaoğlu: YSK kendi iptal nedenini değiştirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa