10 Kasım 2016 23:51

Tokat'ta sonbahar keyfi!

Turhal Belediyesi'nden sonra Tokat Belediyesi de sonbahar yapraklarını belirli bir süreliğine süpürmeme önerisini onayladı.

Paylaş

Turhal Belediyesi'nden sonra Tokat Belediyesi de sonbahar yapraklarını belirli bir süreliğine süpürmeme önerisini onayladı.

Geçtiğimiz günlerde sonbahar yapraklarının sokaklardan süpürülmemesi için Tokat Belediyesi'ne dilekçe veren Fatma Esin Tuna’nın dilekçesi kabul edildi.

Kent merkezinde bulunan parklarda 4 gün yapraklar süpürülmeyecek.

Tokat Belediye Başkanlığı'na dilekçe vererek sonbahar yapraklarının süpürülmesinden dolayı şikayetçi olduğunu belirten Tuna, "Yaprakların kalmasını ve sonbaharın tadını yaşamak istemiştim. Ve onlardan da olumlu cevap geldi. Aradılar ve 'Yapraklar süpürülmeyecek son baharın tadını çıkarabilirsiniz. Bunu Tokat halkına duyuracağız. Parklardaki yapraklar 4 gün boyunca süpürülmeyecek' dediler. Ben de köpeğim 'Rocky' ile birlikte parka geldim ve oyun oynuyoruz şimdi. Beni en çok şaşırtan da Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler’in de aynı kararı alması oldu. Şu anda aynı uygulama Turhal ilçesinde de devam ediyor. Ben tüm yetkililere teşekkür ediyorum’’ dedi.

Vatandaşlar ise doğal görünümün daha güzel olduğunu, yaprakların son yaprak düştükten sonra süpürülmesi gerektiğini söylediler.

Dün de yine Fatma Esin Tuna'nın dilekçesiyle Tokat'ın Turhal ilçesinde sonbahar yapraklarının 3 gün süreyle süpürülmemesi kararı alınmıştı. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Yağmur Önüt davası ertelendi

SONRAKİ HABER

CHP'li Bakan'dan Bilgi Edinme Kanunu'nda değişiklik talep etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa