10 Kasım 2016 17:48

'Domuz leşinin 10 Kasım töreniyle bir ilgisi yok'

İnegöl'de 10 Kasım anması öncesi anıt yakınına domuz leşi bırakıldığı iddiasıyla ilgili resmi kurumlardan açıklama yapıldı.

Paylaş

Bursa'nın İnegöl ilçesinde Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 78. yıl dönümünde yapılan anma töreni öncesi, anıt yakınına domuz leşi bırakıldığı iddiasıyla ilgili resmi kurumlardan açıklama yapıldı.

İnegöl Kaymakam Vekili Ziya Polat, kaymakamlıkta Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Emniyet Müdürü Şükrü Kaplan ile basın toplantısı düzenledi.

Domuz leşinin eski devlet hastanesinin tıbbi atık toplama alanına atıldığını ve saat 07.30'da belediye görevlileri tarafından kaldırıldığını söyleyen Ziya Polat, "Hayvan leşinin alana 60 metre uzaklıkta olduğu ve tören alanıyla arasında kaldırım ve iki şeritli bir yolun geçtiği görülmüştür. Dolayısıyla leşin bırakıldığı yerin tören alanıyla bir alakası olmadığı da anlaşılmıştır. Olayın 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinliği ile hiçbir alakasının bulunmadığı ve emniyet birimleri tarafından incelemenin devam ettiği hususu kamuoyuna duyurulur" dedi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Özgür Gelecek gazetesi yazı işleri müdürüne hapis cezası!

SONRAKİ HABER

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Adana Mutabakatı’nın uygulanması için çalışıyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa