10 Kasım 2016 11:44

'TRT, Ersin Düzen’in 417 bin TL'lik ücretini artıracak mı?

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Spor Spikeri Ersin Düzen'in TRT’den geçen yıl aldığı 417 bin liralık ücreti Numan Kurtulmuş'a sordu.

Paylaş

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un yanıtlaması talebiyle soru önergesi veren CHP Milletvekili Atilla Sertel, “TRT’nin kameralarıyla, TRT’nin imkanlarıyla, TRT stüdyolarında çekilen Stadyum programı geçen yıl Ersin Düzen’in sunumunda, Oğuz Çetin ve Hakan Ünsal’ın yorumlarıyla yayınlanıyordu ve bölüm başı ödenen ücret 34 bin 750 lira idi. Program bu yıl yine Ersin Düzen’in sunumuyla Oğuz Çetin, Giray Bulak, Ali Gültiken ve Kaya Çilingiroğlu olmak üzere beş kişiyle ekrana geliyor. Yorumcu sayısının artması ile birlikte program için Ersin Düzen’e bölüm başı ödenen ücrette herhangi bir artışa gidilmiş midir” diye sordu.

HAFTALIK 104 BİN, AYDA 417 BİN TL!

Stadyum programı sunucusu Ersin Düzen’in bölüm başı aldığı ücretin aynı kalması durumunda bile bu sezon haftada üç gün yayınlanan program için haftada 104 bin 250 lira ayda 417 bin lira gibi bir ücret ödeneceğini belirten Atilla Sertel, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a şu soruları yöneltti: “7 binden fazla personeli bulunan TRT’nin kendi içinde deneyimli spor yorumcuları yok mudur? TRT’nin yetiştirdiği öylesine bilgili, kültürlü, eğitimli yapımcılar, spikerler var. O halde Stadyum programı neden bu spikere sundurulmamaktadır? Ülkemizdeki insanların yaşam koşulları ortada iken devletin imkanlarını kullanarak bir spor programı sunan kişiye bölüm başı astronomik ücretler verilmesini doğru buluyor musunuz? TRT’nin 2015 ve 2016 yılında dış yapımlara harcadığı toplam para miktarı nedir? Dış yapımlara harcanan paraları ve bu programların isimlerini kalem kalem kamuoyuna veya şahsıma yazılı olarak açıklar mısınız?”

TBMM KİT Komisyonu üyesi olan CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, halktan kesilen paralarla ayakta duran TRT’de çarçur edilen paraları gündeme taşımaya devam edeceğini söyledi. (ANKA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Trump'ın seçilmesi ABD'nin kredi notunu etkilemedi

SONRAKİ HABER

Tacizler saklanmasın, tacizciler aklanmasın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...