09 Kasım 2016 20:58

Dersim'de 22 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Son bir aylık süreçte gerçekleşen çatışmalarda 43 HPG'linin hayatını kaybettiği Dersim'de 22 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Paylaş

Dersim kent merkezi ve Ovacık ilçesi arasında devam eden operasyonlar nedeniyle 22 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Tunceli-Ovacık karayolu da çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı. 

Tunceli Valiliği'nden akşam saatlerinde yapılan yazılı açıklamada, "Tunceli ile Ovacık arasında kalan bölgede devam eden operasyonlarda vatandaşların can ve mal güvenliğinin temini için 5442 iller idaresi kanunu uyarınca; ilimiz merkeze bağlı, Babaocağı Köyü, Dedeağaç Köyü, Pınar Köyü, Geyiksuyu Köyü, Atadoğdu Köyü, Kürekli Mahallesi, Karşılar Köyü, Darıca Mahallesi, Suvat Köyü, Dilek Köyü ve Sarıtaş Köyü, İlimiz Ovacık İlçesi Yenisöğüt, Çemberlitaş, Yoğunçam, Aşağıtorunoba, Yoncalı, Çayüstü, Yaylagünü, Güneykonak, Sarıtosun, Konaklar ve Akyayık köylerinde ve bağlı mahallelerinde 9 kasım 2016 günü saat 18.00'den itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Tunceli-Ovacık karayolu da ikinci bir emre kadar çift yönlü olarak trafiğe kapatılmıştır" denildi. 

Sokağa çıkma yasağı ilanının ardından bölgede helikopter destekli operasyonlar başladı. (Dersim/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

HDP'li Varto Belediyesi Eş Başkanı Sabite Ekinci tutuklandı

SONRAKİ HABER

Hrant Dink Vakfı'nın "Kayseri" konferansı gerekçe gösterilmeden yasaklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa