09 Kasım 2016 15:50

Yanan evinde yardım bekliyor

68 yaşındaki Muharrem Kibar, havaların soğumasıyla birlikte zorlandığını ifade etti.

Paylaş

Denizli'de yalnız yaşayan 68 yaşındaki Muharrem Kibar, 4 yıl önce çıkan yangında harabeye dönen evinde yaşam mücadelesi veriyor. Kibar, yaşadığı sağlıksız ortamdan kurtulmak için yetkililerden yardım istedi.

Tek başına yaşayan Muharrem Kibar’ın evi, 4 yıl önce elektrik kontağından çıkan yangında büyük hasar gördü. Kibar’ın 2 oda 1 salondan oluşan tek katlı evi, harabeye döndü. Gidecek yeri olmadığı için evinde oturmayı sürdüren Kibar, 3 ayda bir yaşlılık maaşı aldığını, ayrıca hurda toplayarak geçimini sağladığını söyledi. Kalp hastalığıyla da mücadele ettiğini söyleyen Kibar, yetkililerin yardım istedi.

‘BANA YARDIM ETMİYORLAR’

Gidecek başka bir yeri olmadığını ve yetkililerin kendisine yardım etmediğini söyleyen Muharrem Kibar, havaların soğumasıyla birlikte uyumakta güçlük çektiğini ifade etti. Kibar, “Gidecek başka bir yerim yok, burada yaşamak zorundayım. Yaşadığım ev elektrik kontağından dolayı 4 yıl önce yandı. 4 yıldır gitmediğim kuruluş yok, bana yardım etmiyorlar. Hurdacılık yapıyorum geçimimi sağlamak için bu şekilde yaşamaya çalışıyorum. Ben yetkililerin yardım etmesini istiyorum. Kışın evde uyumakta zorluk çekiyorum soğuk oluyor. Isınmak içinde elektrikli ısıtıcı kullanıyorum. Burada yaşamak sağlıklı değil ancak mecburum. Evimde tadilat yapılmasını istiyorum, yetkililerden yardım beklemeye devam edeceğim” dedi. (Denizli/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu: OHAL kaldırılsın

SONRAKİ HABER

Bergama Belediyesinden atılan 3 kadın işçinin eylemine "Erdoğan geliyor" yasağı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...