09 Kasım 2016 15:21

Moldovalı kadına polisin tecavüz iddiasına 2 yıl sonra dava

Biri polis dört kişinin tecavüzüne uğradığını iddia eden Moldovalı genç kadınla ilgili tam iki yıl sonra polise dava açıldı, kadın polisi teşhis etti.

Paylaş

İstanbul’da, iki yıl önce kente geldiği ilk günden itibaren biri polis dört kişinin tecavüzüne uğradığı şikâyetiyle polise başvuran Moldovalı A.G. adlı genç kadınla ilgili, tam iki yıl sonra bir polise dava açıldı.

Hürriyet Gazetesi'nden İsmail Saymaz'ın haberine göre; bugün 23 yaşında olan A.G., 7 Aralık 2014’te annesiyle Şişli’den metroya binerek Taksim’e gittiğini, metroda annesini kaybedince Türkçe bilmediği için yanlışlıkla HAVAŞ otobüsüyle Atatürk Havalimanı’na gittiğini ifade etmişti. Genç kadın, bunu takip eden dört günde, önce iç hatlar kapısı önünden kendisini çalılıklara çeken siyah kısa saçlı, esmer, kırmızı ‘V’ yaka yelekli, genç bir şahsın, daha sonra da biri yardım için sığındığı polis ekip aracında olmak üzere, çeşitli yerlerde 3 kişinin daha tecavüzüne uğradını iddia etti.

DAVA AĞIR CEZADA 

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma kapsamında geçen yıl A.G.’yi teşhis işlemi için çağırdı. Genç kadın, kendisine tecavüz eden A.K. adlı polisi teşhis etti. Bunun üzerine polis memuru A.K. hakkında "nitelikli cinsel saldırı ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından iddianame düzenlendi. Bakırköy 12’nci Ağır Ceza Mahkemesi, dosyayı yetkisizlik kararıyla İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

AB müzakereleri durdurulacak mı?

SONRAKİ HABER

EYT’liler Adana’da buluştu: Açlık sınırının altında maaş hak mı, adalet mi?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa