08 Kasım 2016 19:18

Engelli çocuğa istismar davası başladı

Yüzde 95 engelli 17 yaşındaki F.Ç’yi istismar ettiği iddiasıyla yargılanan A.Ş’nin, tutuklanması istemi mahkeme tarafından kabul edilmedi.

Paylaş

Yüzde 95 engelli 17 yaşındaki F.Ç’yi istismar ettiği iddiasıyla yargılanan A.Ş’nin, tutuklanması istemi mahkeme tarafından kabul edilmedi. Gündem Çocuk Derneği ve Kadın Dayanışması Vakfının davaya müdahil olma talebi de kabul edilmedi.  

Ankara Adliyesinde görülen ilk duruşmaya F.Ç mağduriyetinin artması nedeniyle katılmadı. Davada, Gündem Çocuk Derneği ve Kadın Dayanışması Vakfı avukatlarının da bulunduğu 5 ayrı avukat hazır bulundu. 

Ankara Adliyesi 7. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada sanık A.Ş ile mağdur F.Ç’nin aileleri dinlendi. Gündem Çocuk Derneği ve Kadın Dayanışma Vakfı davaya katılma talebi mahkeme tarafından kabul edilmedi.  

Sanık A.Ş. suçlamaları kabul etmezken F.Ç’yi sadece anne ve basının yanında gördüğünü iddia etti. A.Ş, “F.Ç’nin özürlü ve akıl hastası olduğunu bilmiyordum”dedi. Sanık avukatı da suçlamaları reddetti.

Duruşma sonrasında hakim, “Bir sonraki davaya F.Ç’nin de katılması, F.Ç’nin beyanlarına itibar edilip edilmeyeceğinin anlaşılması için Haçettepe Üniversitesinden rapor istenmesine, ayrıca davada bir psikoloğun bulunmasına karar verdi. Somut delillerin bulunmaması nedeniyle sanığın tutuklanma talebi reddedilirken dava 16 Ocak 2017 tarihine ertelendi. (Ankara/EVRENSEL)
 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Peker’in 11 yıl hapis istendi

SONRAKİ HABER

İmam hatipteki istismar skandalına erişim engeli!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa