08 Kasım 2016 17:09

HDP: Ankara Valiliği açıkça suç işliyor

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Saruhan Oluç, HDP merkezini abluka altında tutulduğunu belirterek Ankara Valiliği’nin suç işlediğini söyledi.

Paylaş

4 Kasım gece yarısı Eş Genel Başkanlar ve milletvekillere yönelik başlatılan operasyondan bu yana genel merkezin abluka altında olduğunu vurgulayan Oluç: “O günden bu yana, dayanışma amacıyla Genel Merkezimize gelmek isteyen siyasi parti, sivil toplum örgütü ve yabancı misyon temsilcileri engellenmektedir.

Ayrıca Merkez Yürütme Kurulu üyelerimiz, milletvekillerimiz, parti üyelerimiz ve çalışanlarımız bütünüyle keyfi olarak engellenmektedir.

Aynı şekilde basın emekçilerinin de Genel Merkezimize gelmeleri, hatta Genel Merkezimizin bulunduğu sokağa girmeleri yasa dışı bir şekilde engellenmektedir” dedi.

Tüm bunlara rağmen hükümet temsilcileriısı partiısı tüzel kişiliğine bir yönelim olmadığını öne sürdüğünü söyleyen Oluç şunları söyledi: “Bu açık bir yalandır. Gerçekler kamuoyundan gizlenmektedir. Bu açıklamanın yapıldığı dakikalarda bile Genel Merkezimiz polis tarafından keyfi ve yasa dışı olarak abluka altında tutulmaktadır.

Bu abluka bir suçtur. Bir siyasi partinin faaliyetlerinin açıkça engellenmesi suçudur. Elimizde bize tebliğ edilmiş yazılı bir karar veya gerekçe yoktur. Ankara Valiliği hukuksuz bir abluka uygulamaktadır. OHAL'e sığınarak bu suçu işleyenler bilsinler ki, gün geldiğinde hukuk önünde hesap vermekten kurtulamayacaklardır.

Bu yasa dışı abluka hakkında uluslararası mahkemeler dahil olmak üzere her türlü hukuk yoluna başvuracağız. Bu tutumu kabullenmeyeceğiz.” (HABER MERKEZİ)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

AKP'den CHP bildirisine suç duyurusu

SONRAKİ HABER

Dink davasında Akyürek’ten Cerrah’a suçlama

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...