08 Kasım 2016 21:29

Erdoğan’dan CHP’ye: Avukatlığına soyunursan bedel ödersin

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, HDP milletvekillerinin tutuklanmasını eleştiren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’yu hedef aldı.

Paylaş

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin toplu açılış törenine katıldı. Törende konuşan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yu hedef aldı.

CHP'nin Parti Meclisi bildirisine tepki gösteren Erdoğan, “Kalkıp böyle bildiriler yayınlamak suretiyle bu ülkenin Cumhurbaşkanı'na bu ülkenin hükümetine saldırmak hiçbir siyasetçiye yakışmaz. Ondan sonra da niye yargıya gidiliyor? Nereye gidilecek? Herkes haddini bilecek. Bu ülkede vatana ihanet edenlerin, bu ülkede terör estirenlerin avukatlığına soyunanlar bunun bedelini ödemek durumundadır. Hesabını vermek durumundadır” diye konuştu.

Konuşmasının devamında CHP'yi hedef almayı sürdüren Erdoğan, “Ana muhalefet partisi bildirisinde, kalkıyor Saray'ı ve iktidar partisini ne yazık ki DEAŞ'la ve diğer terör örgütleriyle yardım ve yataklık yapıyor, diye suçlama yoluna gidiyorlar. Bunlar ne menem bir ana muhalefet? Böyle bir anlayış olabilir mi? Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış kabilinden bizi bastırmaya kalkacaksın” açıklamasında bulundu.

‘BATI NE DER, HİÇ ALDIRIŞ ETMEYİN’

Konuşmasında Avrupa’dan gelen eleştirilere de değinen Erdoğan, “Batı ne der, şurası ne der, burası ne der; hiç aldırış etmeyin. Allah ne der, ona bakınız. Biz buna bakıyoruz” dedi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Hakem Deniz Ateş Bitnel'e hak mahrumiyeti cezası

SONRAKİ HABER

Mersin Valiliği kayyum eylemlerini 15 gün süreyle yasakladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa