08 Kasım 2016 14:07

Karşıyaka Belediyesi’nde Cumhuriyet’e destek eylemi

İzmir Karşıyaka Belediyesi’nin CHP’li meclis üyeleri Cumhuriyet gazetesine destek için susma eylemi yaptı.

Paylaş

Karşıyaka Belediye Meclisi'nin CHP'li üyeleri, Kasım ayı ikinci meclis toplantısında Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik operasyonu ve tutuklamaları protesto etti. Meclis üyeleri, ağızlarını siyah kurdele ile kapatarak susma eylemi yaptı.

Karşıyaka Belediye Meclisi Kasım ayı ikinci oturumu Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar idaresinde gerçekleşti. Kent gündemine ilişkin konuların görüşüldüğü meclis toplantısında, CHP’li meclis üyeleri, Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik operasyonu ve tutuklama kararlarını protesto etti. Ağızlarını siyah bantla kapatarak meclis boyunca sessiz kalan CHP’li üyeler, ellerindeki Cumhuriyet gazeteleri ile de kararları kınadı.

‘BASINA MÜDAHALE OLMAMALI’

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Hangi şartta olursa olsun basının sesini kısmak, kontrol altına almaya çalışmak demokrasilere vurulmuş bir darbedir” diye konuştu. CHP Grup Sözcüsü Süha Barlak ise “Medyanın her yazdığına katılmayabilirsiniz, her yorumu size alkış tutmayabilir, her haberi yaptıklarınızı onaylamayabilir. Bu nedenle basının sesini kısmaya, hedef göstermeye, maddi manevi ya da hukuksal kıskaç altına sokmaya kalkışmak, demokrasiden vazgeçmenin ya da demokrasiden nasiplenmemişliğin, tipik ve kaba bir göstergesidir” dedi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Sendikacı makine mühendisi açığa alındı

SONRAKİ HABER

YÖK, “14 programda yetenek sınavının kaldırılması” kararını 1 yıl erteledi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa