08 Kasım 2016 17:15

Bahçeli'den CHP'ye: Bölücülere destek kara lekedir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında CHP Parti Meclisi bildirisini hedef aldı.

Paylaş

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında gündemdeki gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Açıklamalarıyla AKP hükümeti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a desteğini sürdüren Bahçeli’nin hedefinde CHP ve HDP vardı.

Irak ve Suriye'de süren operasyonlara değinen Bahçeli, “TSK, IŞİD ve PKK'nın uzantısı PYD ile mücadele için Suriye topraklarındadır. Türkiye'nin fiili desteğindeki ÖSO'nun hedefi El Bab'dır” dedi.

El Bab'ın Türkye için stratejik öneme sahip olduğunu iddia eden MHP lideri, operasyonun amacını “Türk sınırı boyunca ilan ettikleri 3 sözde kantonu birleştirip terör koridoru oluşturmak isteyen PKK'nın önünün kesilmesi için bu operasyonlar önem taşımaktadır. PKK/PYD'nin Suriye sınırımıza yerleşmesi, Kürdistan'ın düğmesine basılmasının ilk fişeği olacaktır. Türkiye buna hiçbir şart altında izin vermeyecektir” sözleriyle açıkladı.

‘ABD TERÖRÜ ÖDÜLLENDİRMEKTEDİR’

ABD’yi de hedef alan Bahçeli, “PYD, ABD'nin kara gücü haline gelmiştir. ABD, bu terör örgütüne silah ve lojistik destek vermekte, terörü ödüllendirmektedir. Bu tutumun dostlukla bağdaşmadığı çok açıktır” dedi.

Rakka operasyonunda PYD’nin yer almasına da tepki gösteren Bahçeli, “Suriye'de ABD'nin stratejik ortağı olarak görülen PYD'nin IŞİD'in bulunduğu Rakka'ya operasyon yapılması endişe vericidir. IŞİD'in Rakka'dan çıkarıldıktan sonra Rakka'ya girecek YPG ve PYD unsurları buradan çıkmayacaktır. ABD siyasi miyopluk içindedir” iddiasında bulundu.

‘CHP'NİN BÖLÜCÜLERE DESTEK OLMASI KARA LEKE’

Bahçeli’nin gündeminde HDP milletvekilleri ile Cumhuriyet yazar ve yöneticilerinin tutuklanmasına karşı bildiri yayımlayan CHP de vardı. Bahçeli CHP’yi, “Cumhuriyeti kurmakla övünen CHP'nin bu kampanyanın başını çekmesi ve bölücü hainlere destek olması siyasi tarihimize kara leke olarak geçmiştir. CHP'nin bölücülerin avukatlıklarına soyunması maruz görülemeyecektir” sözleriyle hedef aldı.

“Hiç kimse unutmasın ki, tarihte Türkiye'ye ihanetin cezasız kaldığı görülmemiştir” diyerek de HDP’yi hedef alan Bahçeli, “Hiç kimse terör maşalarının boykot kararının yasını tutacak değildir. PKK'nın siyasi uzantılarının yasama çalışmalarını askıya almaları kendi bilecekleri iştir. Yas tutacak değiliz” dedi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Peki bu mağduriyeti kim üstlenecek?

SONRAKİ HABER

İran'da işçilerin maaş eylemine polis saldırdı: 15 kişi yaralandı, 30 kişi gözaltında

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa