07 Kasım 2016 22:24

SES üyeleri: Mücadelemiz sürecek

SES Antep Yönetim Kurulu, sendika şubesinde yaptığı basın açıklamasıyla kamu emekçilerine yönelik açığa alma ve ihraç uygulamalarını protesto etti.

Paylaş

SES Antep Yönetim Kurulu, sendika şubesinde yaptığı basın açıklamasıyla kamu emekçilerine yönelik açığa alma ve ihraç uygulamalarını protesto etti. İhraç edilen SES üyelerinin de katıldığı açıklamada, “Mücadelemizi sürdüreceğiz ve mutlaka kazanacağız” denildi.

KESK Şube temsilcilerinin de katıldığı basın açıklamasında mücadele çağrısına vurgu yapılırken, “KHK ile görevden uzaklaştırılan, diken üstünde iş yerlerinde çalışan ve halen açıkta bekleyen kamu emekçisi arkadaşlarımızı birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz” denildi.

Cumhuriyet gazetesi yazarlarının tutuklanması ve devamında HDP eş başkanları ile milletvekillerinin tutuklanmasına da değinilen açıklamada, gelişmelerin ülkenin kaos ortamına sürüklenmesine zemin hazırladığı ifade edildi. “Bu durumun ülkenin birlikte yaşam umuduna hiçbir katkısı olmayacaktır” ifadelerinin kullanıldığı açıklama şu sözlerle devam etti: “HDP Milletvekilleri, basın ve muhalif kesimler üzerindeki baskının son bulması ve demokratik ortamın oluşması için hükümetin duyarlı olması gerektiğini düşünüyoruz. Bizler bu gelişmeleri susarak, sineye çekerek, sıranın bize gelmesini bekleyerek kazanamayız. Biz çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakmak için yola çıktık. Mücadelemizi sürdüreceğiz ve mutlaka kazanacağız.” (Antep/EVRENSEL)

 

ÖNCEKİ HABER

Hakkari’de 3 köyde sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

SONRAKİ HABER

The 'new system' in education or the latest version of instilling youth with AKP ideology

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa