07 Kasım 2016 21:20

'Yol yakınken yanlıştan dönülmeli'

DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel'in tutuklanması üzerine HDP, DBP, DTK ve KJA ortak bir basın toplantısı düzenlendi.

Paylaş

HDP Eş Genel Başkanları ve HDP'li 7 Milletvekilinin tutuklanmasını protesto ederken gözaltına alınarak tutuklanan DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel tutuklanması üzerine DBP Genel Merkezi Danışma Bürosu'nda yapılan toplantıya DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, DTK Eş başkanı Leyla Güven, HDP milletvekilleri, Demokratik Kadın Kongresi (KJA) üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşan DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, partilerine yönelik uygulamaları darbe olarak nitelendirdi. Darbenin ana odağında Kürt halkı ve onun tenmsilcileri olduğunu belirtti. "Kürt halkının iradesi kırılmak isteniyor." diyen yüksek AKP'nin bu operasyonlarla "sizin mecliste yeriniz yok" demek istediğini söyledi.

'Eş başkanımızın gözaltına alınması ahlaksızcaydı'

 

Eş başkanın gözaltına alınmasını ahlaksızlık olarak niteleyen Yüksek insanlar artık iktidardan tiksindiğini vurguladı. Türkiye toplumunun bu "seviyesiz, düzensiz yönetim tarzını" göreceğini ve bunu karşı tutum alacağına inandığını söyleyen Yüksek "Yol yakınken bu yanlıştan dönmelerini istiyoruz. Tek bir kişi kalsak da, tek bir günlük ömrümüz kaldığını bilsek de inandığımız değerlerden vazgeçmeyeceğiz. Eş genel başkanlarımızın da dediği gibi 'O gemi limana ulaşacak' halkımız merak etmesin. Kimse umutsuzluğa kapılmasın. Bütün bu perdeleri yırtıp atacağız ve kazanan biz olacağız." diyerek sözlerini noktaladı.(DHA)

ÖNCEKİ HABER

Antrenman boykotu yapan futbolcular kadro dışı bırakıldı

SONRAKİ HABER

Aliağa Emek ve Barış Şenlikleri'nde emek mücadelesi öne çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa