07 Kasım 2016 15:55

Sincik'te 65 öğrenci okulda yemekten zehirlendi

Adıyaman Sincik'te 65 öğrenci öğle vakti okulda verilen yemekten dolayı zehirlendi, öğrencilere serum tedavisi uygulandı.

Paylaş

Adıyaman’ın Sincik ilçesinde 65 öğrenci, taşımalı eğitim verilen okulda yedikleri öğle yemeğinden sonra rahatsızlanınca hastanelerde tedaviye alındı. 

Olay, öğle saatlerinde ilçe merkezine 30 kilometre uzaklıktaki Çamdere Köyü'nde bulunan taşımalı eğitim verilen ortaokulda meydana geldi. Taşımalı eğitim gören 65 öğrenci, öğle vakti okulda verilen nohut yemeği, pirinç pilavı ve tulumba tatlısını yedikten sonra rahatsızlandı. Mide bulantısı ve kusma şikayetleri görülen öğrenciler için öğretmenleri sağlık görevlilerine haber verdi. İhbar üzerine okula gelen sağlık görevlileri öğrencileri ambulanslarla Sincik ve Kahta'daki hastanelere götürdü. 

Acil serviste müdahale edilen ve yedikleri yemekten zehirlendikleri belirlenirken öğrencilere serum tedavisi uygulandı. Olayı haber alarak okula gelen bazı öğrenci velileri, çocuklarına verilen tulumba tatlısının bayat olabileceğini öne sürdü. Öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilirken, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma başlattı. (Adıyaman/DHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

‘Barış haberciliğine devam edeceğiz’

SONRAKİ HABER

Almanyalı siyasetçiler Erdoğan'dan endişeli

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...