07 Kasım 2016 13:37

Evlerini kanalizasyon suyu bastı

Sivas Suşehri’de kanalizasyon tıkanınca bir evi kanalizasyon suyu bastı. Ev sahibi 2 ay önce belediyeye konuyla ilgili şikayette bulunmuştu.

Paylaş

Sivas'ın Suşehri Taşköprü Mahallesi’nde 2 katlı binanın giriş katında oturan 50 yaşındaki Nevzat Kumaş'ın evini kanazilasyon suyu bastı. Kanalizasyon şebekesinin tıkanması nedeniyle tuvaletten ve banyodan çıkan pis sular eve doldu. Eşi, oğlu ve geliniyle birlikte yaşayan Nevzat Kumaş, dışarı çıktıktan sonra belediyeden yardım istedi.

Evden yayılan pis kokular mahalleyi sararken, kanalizasyonun açılması için evin önüne vidanjör gönderildi. Belediye ekipleri evin önündeki kanalizasyon şebekesinde temizleme çalışması yaparken Nevzat Kumaş, 2 ay önce konuyla ilgili şikayette bulunduğunu ancak dikkate alınmadığını öne sürdü.

Eşyalarının büyük çoğunluğunu atmak zorunda kalacağını belirten Kumaş, “2 ay önce yine bu şekilde oldu, belediyeye şikayette bulunduğum halde oralı olmadılar. Şimdi başkanı aradım vidanjörü gönderdi ama evim harabe halinde. Milletin pisliğinin içindeyiz. Bu akşam nerede kalacağız, nasıl bu pisliği  temizleyeceğiz bilmiyorum. Evdeki halıları eşyaları atmak zorunda kaldık. Belediyeden de şikayetçiyim” dedi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Adana'da 1 polis yaşamını yitirdi, 1 kişi gözaltında

SONRAKİ HABER

Avesta Yayınları'nın bir kitabı yasaklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa