07 Kasım 2016 03:18

Carter: Rakka operasyonunu memnuniyetle karşılıyorum

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Rakka'nın IŞİD'ten alınması için dün gece başlatılan operasyona ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Paylaş

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Rakka'nın IŞİD'den alınması için dün gece başlatılan operasyona ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Sputnik'in haberine göre Carter, YPG'nin öncülüğünü yaptığı Suriye Demokratik Güçleri'nin (SDG), Rakka kentinin IŞİD'ten alınması için başlattığı operasyonu ‘memnuniyetle karşıladığını' belirtti.

"IŞİD acımasız kontrolü altında bulunan Rakka'nın özgürleştirilmesi için SDG'nin başlattığı operasyonu memnuniyetle karşılıyorum" ifadesini kullanan Carter, Rakka'nın izolasyonu ve nihayetinde kurtarılması çabalarının, uluslararası koalisyonun sürdürdüğü kampanyanın bir sonraki adımını oluşturduğunu kaydetti.

Carter, Irak'ın Musul kentindeki gibi Rakka'daki operasyonun da kolay olmayacağını vurguladı. Önlerinde zorlu bir mücadelenin bulunduğuna işaret eden Carter, "Uluslararası koalisyon, Irak ve Suriye'deki yerel güçlerin IŞİD'i hakkettiği kalıcı yenilgiye uğratması için elinden geleni yapmayı sürdürecek" ifadesini kullandı. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Lübnan’da egemenlerin balayı uzun sürmeyecek

SONRAKİ HABER

Cannes Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa