06 Kasım 2016 21:15

Livaneli ve Kardeş Türküler, Cumhuriyet için söyledi

Zülfü Livaneli ve Kardeş Türküler, Cumhuriyet gazetesi önünde destek konseri verdi.

Paylaş

Zülfü Livaneli ve Kardeş Türküler,  9 yazar ve yöneticisi "PKK ve FETÖ terör örgütlerine müzahir oldukları" iddiasıyla tutuklanan Cumhuriyet gazetesine destek konseri verdi.

Livaneli ve Kardeş Türküler Cumhuriyet çalışanlarıyla birlikte 45 dakika şarkı söyledi.

Livaneli, "Bu bir konser değil, dostlar buluşması. Atatürk'ün adını verdiği, Atatürk'ün çizgisinden ayrılmayan Cumhuriyetteyiz" dedi.

Livaneli, "Şu anda sahnede olan Cumhuriyetçiler, aynı  şarkıdaki gibi ne bir haram yediler, ne cana kıydılar, aslanlar gibi gazetecilik yaptılar" diye konuştu.

Cumhuriyet'in önündeki nöbeti bugün Ovacık Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu ile HDP'liler de ziyaret etti. HDP'liler alanda alkışlarla karşılanırken "Yaşasın devrimci dayanışma", "Yaşasın halkların kardeşliği", "Faşizme karşı omuz omuza" sloganları attı.

Cumhuriyet'e yönelik operasyonda Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, Kadri Gürsel, Musa Kart, Güray Öz, Mustafa Kemal Güngör, Turhan Günay, Bülent Utku, Önder Çelik, ve Hakan Kara tutuklanmış; Aydın  Engin, Hikmet Çetinkaya, Günseli Özaltay ve Bülent Yener adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.  (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Fenerbahçe, Akhisar'ı 3-1 yendi

SONRAKİ HABER

Beyoğlu'da metruk bir bina çöktü, sokak trafiğe kapatıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...