06 Kasım 2016 16:57

Erdoğan: Bana diktatör demişler, umrumda değil

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 'Bana 'Diktatör' demişler, hiç umurumda değil. Bir kulağımdan girer, diğer kulağımdan çıkar' dedi.

Paylaş

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Fahri Doktorea töreninde konuşan Tayyip Erdoğan, HDP milletvekillerinin tutuklanmasına ilişkin "Önceki gün başlayan terör örgütü PKK'ya destek veren milletvekilleriyle ilgili süreç de böyle bir konudur. Terör örgütü PKK'nın boyutu Kandil'de değil, parlamentodaki uzantıları var" ifadesini kullandı.

Erdoğan, HDP'nin 7 Haziran'da 80 milletvekili aldıktan sonra halkı sokağa davet edip 52 kişinin ölümüne neden olduğunu iddia etti.

Erdoğan, HDP milletvekillerinin tutuklanması sonrası 'Diktatör Erdoğan' manşetini kullanan Almanya merkezli Bild gazetesi üzerinden Batı'ya seslenerek "Umrumda değil" dedi. Erdoğan "Baskılarla, gazetelerde bizi karikatürize edecekler, geri adım atacağız. Boşuna kafalarını yormasınlar, biz bunların ne olduğunu biliyoruz. Onlar bana 'Diktatör' demişler, hiç umurumda değil. Bir kulağımdan girer, diğer kulağımdan çıkar" diye konuştu.  

Erdoğan, ABD'de bulunan Fethullah Gülen'in iadesiyle ilgili olarak "Yarın ülkemde yakalanmış, bunların aradığı bir terörist olursa ve bunu da bizden isterlerse o zaman bizim vereceğimiz cevap ne olacak? Onu da onlar düşünsün" dedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır saldırısını TAK üstlendi

SONRAKİ HABER

Gaziemir Belediyesinin sendikalı işçileri işten çıkarması protesto edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa